İlaçsız yaşam kitabı

  • Post category:Genel
  • Post comments:0 Yorum1714

Dünyaya gözlerimizi açtığımız andan itibaren, hatta annemizin karnında dünyaya hazırlanırken anne ve babamızın en büyük korkusu hastalıktır. Dua ve dileklerin en önemli konusu da sağlıklı kalmak ve “eli ayağı düzgün” sağlıklı bir evlat sahibi olmaktır. Çocukken canımız çok tatlıdır, hastalanmak ve ilaç içmek en sevmediğimiz durumdur! Ancak nedense büyüdükçe canımızın kıymetini unuturuz, adeta sağlığa meydan okurcasına beslenme ve yaşam biçimimize özen göstermeyiz. “Bana bir şey olmaz” deriz. Bir umursamazlık, vurdumduymazlık, sağlıklı aktiviteleri erteleme söz konusudur!
Günün birinde hastane kapısına ve ilaç tezgâhına düştüğümüzde ise iş işten geçmiş olur… “Geçmiş olsun” deriz ama bazı hastalıklar nedense bir türlü geçmez, hatta ilaç içtikçe daha da hasta oluruz.

Çünkü endüstriyel tıp, daha fazla kazanç dürtüsüyle mümkün olduğu kadar çok ilaç satmayı hedefliyor. İnsanları tam tedavi etmeyerek hayat boyu ilaca mahkûm etmek, ticari tıp sisteminin en büyük arzularından biri! Bu anlamda ‘tedavi sektörü’ zaman zaman bir labirenti andırıyor. Sürekli ilaç alıyorsunuz ama iyileşemiyorsunuz, üstelik bu ilaçların yan etkileriyle vücudunuzun başka başka yerleri arıza veriyor. İşin içinden çıkamıyorsunuz! Çözüm mü? En iyisi bu labirente hiç düşmemek, yani hastalanmamak… İşte İlaçsız Yaşam size hastalanmamanın yollarını göstermek, vücudun en önemli kalkanı olan bağışıklık sistemini savaşa hazırlamayı öğretmek için yayımlandı.

Fitoterapi alanında yüksek lisans yapan ilk Türk hekimlerinden biri olan Dr. Ümit Aktaş’a göre hastalanmamak mümkün. Nasıl mümkün? Bağışıklık sistemini tabiattan gelen ilaç-besinlerle ve probiyotiklerle her daim güçlü tutmakla mümkün. Bağışıklık sistemi zayıfladığında ise doğal takviyelerle desteklemek gerekiyor.

Ümit Aktaş bir ‘bağışıklık sistemi uzmanı’. Modern tıbbın ‘önce zarar verme’ anlayışının takipçisi. Bir tıp doktoru olarak, endüstriyel tıbbın yanlışlarını, tedavi etmeyen ilaçların bile bile pazarlanmasını, sistemin insanları bir kazanç objesi olarak görmesini eleştiriyor ve kitabında şu konuya vurgu yapıyor:

“Gereksiz ve bilinçsiz ilaç kullananların, hayat boyu ilaca mahkûm edilenlerin, hastane hastane gezip de derdine derman bulamayanların ne çektiğini iyi biliyorum. Oysa çok basit, çok ucuz önlemler alarak bu cefayı çekmemek mümkün! İnsani, doğal ve yan etkisiz önlemler… Yani hastalanmamak mümkün! Ben bunun formülünü veriyorum, koruyucu hekimlik anlayışını modern, güncel verilerle bugüne taşıyorum. Bunu yaparken de tıbbın ve fitoterapinin araştırma-geliştirme gücünden yararlanıyorum.”

Dr. Aktaş, İlaçsız Yaşam kitabında romatoid artrit, fibromiyalji, multipl skleroz (MS), sedef, astım, alerji, egzama, Hashimato, diyabet, ülseratif kolit ve kanser gibi “sebebi bilinmiyor, tam olarak iyileşmez, ölene kadar ilaç kullanacaksın” denen hastalıkların temel sebebini açıklayarak doğal tedavi yöntemlerini anlatıyor. Hayatınızda uygulayabileceğiniz pratik öneriler sunuyor.

Bu kitap bir hastalanmama ve hastalıklardan kurtulma kitabı! Kitapta yer alan tüm bilgiler bilimin süzgecinden geçirildi. Bilimsel kanıtı bulunmayan hiçbir öneriye yer verilmedi. Kendinizin ve sevdikleriniz sağlığınızı akıllıca yönetmek istiyorsanız İlaçsız Yaşam benzersiz bir kitap! Sistem eleştirisiyle teorik, kurtuluş reçeteleriyle sonuna kadar pratik bir başucu kitabı!

Kitabın Bölümleri:

1. BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ NASIL GÜÇLENDİRİRİZ?
2. 99 İLAÇ BESİN
3. SAĞLIKLI YAŞAMIN TEMELLERİ
4. YAŞLANMAYI GECİKTİRME (ANTIAGING)
5. HER EVE DOĞAL BİR ECZANE
6. VİTAMİN VE MİNERALLERİN ÖNEMİ
7. RENKLERLE GELEN SAĞLIK
8. OBEZİTE
9. HANGİ HASTALIKTA NE YAPMALIYIM?

Dr. Ümit Aktaş kimdir?

1970 yılında Kırıkkale’de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Ankara’da tamamladı. 1995 yılında Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Daha sonra Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde akupunktur uzmanlık eğitimi alarak ‘akupunktur uzmanı’ oldu. Ardından Yeditepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nde fitoterapi (bitkilerle tedavi) dalında yüksek lisans yaptı ve ‘fitoterapi uzmanı’ oldu.
Dr. Aktaş fitoterapi alanında yüksek lisans yapan ilk Türk hekimlerinden biridir ve halen aynı alanda doktora çalışmasına devam etmektedir. Fitoterapi, akupunktur, ağrı tedavileri, ozonterapi, medikal estetik uygulamaları, mezoterapi ve varis tedavileri yoğun olarak ilgilendiği alanlardır. Zayıflama tedavilerinde farklı disiplinleri bir arada kullanarak binlerce hastayı üstün başarıyla tedavi etmiştir.
Televizyon ve radyolarda yaptığı çeşitli sağlık programları ile halkı sağlık konusunda bilinçlendirmeye ve bitkilerle tedavi konusunda aydınlatmaya devam etmektedir.
Dr. Ümit Aktaş, resim öğretmeni Özlem Hanım ile evlidir ve Ece isminde, canlarından çok sevdikleri bir kızları vardır.

Spread the love


Bir yanıt yazın