Kilo kaybı ve daha iyi sağlık için karabiber
Spread the love
Kilo kaybı ve daha iyi sağlık için karabiber
Kilo kaybı ve daha iyi sağlık için karabiber

Karabiber Türk mutfağında en çok kullanılan baharattır.En faydalı baharatlardan biridir ve kilo kaybına da büyük yardımcıdır.

Kilo kaybı ve daha iyi sağlık için karabiber

Karabiber Hindistan kökenlidir.Karabiberin tadı ve besin kalitesi esas olarak acı glikozit piperine bağlıdır. Ayrıca uçucu yağ E,C vitaminleri açısından da zengindir. Karabiberin sağlığa faydaları ise;Sinir sistemini güçlendirir. Vücudu enerji ile şarj eder ve dayanıklılığı arttırır.Akciğerlerdeki nemi temizler.Adet döngüsünü düzenler ve idrar söktürücü görevi görür.
Böbrek taşlarının oluşumunu engeller ,üreme sistemi hastalıklarını tedavi eder. Gastrointestinal sistemin işlevini iyileştirir. Gastrit için faydalıdır.asit düzenler ve mide ekşimesini giderir.Ayrıca sedef hastalığı ve diğer cilt hastalıklarına iyi glir.

Son zamanlarda yapılan bilimsel araştırmalar karabiberde bulunan piperin maddesinin yeni yağ hücrelerinin oluşumunu engellediği bildirilmiştir. Güney Kore Seul’ Sejong üniversitesinden Wei-Hyun pARK’a göre piperin yağ hücrelerinin farklılaşmasını engeller. Ve buda kilo vermeye yardımcı olur. Ayrıca gastrointestinal sistemi iyileştirir v e sindirim organlarının kaslarını güçlendirir. Sindirim problemlerine yardımcı olur.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir