Mehmet Öz Şifalı bitkiler

  • Post author:
  • Post comments:0 Yorum

100_3581 (1)

Tabiat eczanesinde, hatta mutfağınızda bile bulanan bazı şeyler savunma mekanizmanızı güçlendirmek için size yardımcı oluyor. İşte savunma mekanizmamızı güçlendirmenin ve hastalıklardan uzak durmanın yolları.
Gribi kovun

Okumaya devam edin Mehmet Öz Şifalı bitkiler

Mehmet Öz burun tıkanıklığı ve sinuzit için tuzlu su uygulaması

  • Post author:
  • Post comments:0 Yorum

533730_568015719915070_2093201213_n

 

Prof.Dr. Mehmet Öz ABD ‘de yayınlanmakta olan OPRAH show ‘ da neti pot kullanarak kendi kendinize uygulayabileceğiniz sinüzit tedavisini anlattı

 

Neti Pot Nedir ve Nasıl Kullanılır:

Neti pot (neti çanağı) yoga ile ilgilenmiş olanların tanıdığı bir alettir. Shatkarma olarak adlandırılan temizlenme yöntemleri yoganın bir parçasıdır. Gözyaşı kıvamında, yani ılık ve tuzlu suyu çaydanlık benzeri özel bir kap olan Neti Pot kullanarak bir burun deliğinden akıtıp diğerinden çıkarılır. Eğildiğiniz ve ağızdan nefes alıp verildiği için, fizik deneyine benzer bir şekilde su yutulmaz. Bu tekniğe Jala Neti denir. Neti pot’un kullanımı oldukça kolaydır ve uygulama oldukça etkin sonuçlar alınır.

Neti pot’un Kullanıma hazırlanması :

Neti pot’a (bir porselen demliği neti pot olarak kullanabilirsiniz) vücut ısısında temiz ve hijyenik su doldurun ve içine yarım çay kaşığı tuz atarak karıştırın.

Neti Pot’un sinüs tedavisinde be burun tıkanıklığını gidermede kullanımı : (daha&helliip;)

Okumaya devam edin Mehmet Öz burun tıkanıklığı ve sinuzit için tuzlu su uygulaması