Probiyotik Kefirden Peynir Nasıl Yapılır

      Yorum yok Probiyotik Kefirden Peynir Nasıl Yapılır
Kefirden peynir nasıl yapılır
Probiyotik Kefirden Peynir Nasıl Yapılır

Kafkasya kökenli bir içecek olan Kefir,inek,koyun ve keçi sütüne maya ilave edilerek elde edilir.Faydaları saymakla bitmez.

Kefirin bileşmimindeki selenyumun,E vitaminin ve bazı enzimlerin kansere karşı koruyucu nitelik taşıdığı bilimsel olarak kanıtlanmıştır.


Probiyotik Kefirden Peynir Nasıl Yapılır

Evde kefirden peynir nasıl yapılır?

Öncelikle bir tencereye t ve 1 litre kefiri içerisine dökün.Daha sonra içine 2 çay kaşığı tuz ilave edin.Ve düşük ateşte kaynatın.

Kefir kaynamaya başladığında yüzeyinde kabarcıklar oluşur.Lor kütlesi çıkar ve peynir altı suyu aşağıda kalır.Bu işlemi görünce tencereyi ocaktan alın.Başka bir tencereye tülbent koyun ve kaynattığınız kefiri bu tülbentten süzerek geçirin.

Tülbentin ağzını sıkıca bağlayarak buzdolabında bir kaç saat bekletin.Kefirdsen peynir bir kaç saat sonra yenmeye hazır olacaktır.
About admin

Güzellik uzmanı, aynı zamanda bilgisayar ve internete meraklı webmaster,sürekli araştırmalar yapan ve bu yaptığı araştırmaları sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyan , acıların paylaştıkça azaldığı gibi bilgilerin de paylaştıkça çoğalacağı felsefesini yaşamına empoze etmiş birisi olarak aynı zamanda sizlerle paylaşımlardan mutluluk duyarak sayfamıza hoşgeldiniz diyorummm :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir