Böbreklerinizi bu bitkilerle temizleyebilirsiniz
Böbreklerinizi bu bitkilerle temizleyebilirsiniz
Böbreklerinizi bu bitkilerle temizleyebilirsiniz

Böbreklerimiz vücudumuzda bize zarar veren tüm yabancı istilacılardan korumak için ellerinden geleni yapan organımızdır.

Böbrekle kendi kendilerini temizleyen organlar kabul edilmelerine rağmen,çalışma düzenlerine dönebilmeleri için yine zaman zaman bizim yardımlarımıza da ihtiyaç duyarlar.Hal böyle olunca da bizlerin yapacağı böbrek temizliğini sağlamak için kullanmamız gereken doğru bitkiye ulaşmak.Peki nedir bu bitkiler?
Böbreklerinizi bu bitkilerle temizleyebilirsiniz

Karahindibakökü

Karahindibakökü böbrekleri temizlemek söz konusu olduğunda yararlı bir bitkidir.Çünkü kuvvetli bir idrar söktürücüdür.Bu da böbreklerinizin ve karaciğerinizin içinde kalan olası toksinleri temizlemesini kolaylaştırır.Karahindibanın bir başka artısı ise vücudun su tutmasını engellemesi ve idrar yollarındaki tahrişi hafifletmesidir.

Maydanoz

Maydanozda doğal bir idrar söktürücüdür.Bunun için yapmanız gereken bir avuç maydanozu yıkayıp yarım tencere suda 5 dakika kaynatmak ve soğuyunca içmek.

Kereviz’de harika bir idrar söktürücüdür.Vücudunuzda kalmış toksinleri ve zararlı kimyasalları çıkarmada çok etkilidir.

Zerdeçal ,böbreklerinizi temizlerken karaciğeriniz de adeta detoks yapar.Zerdeal kullanmanın bir başka iyi tarafı da vücuttaki enfeksiyonların yanı sıra böbrek iltihabına da yardımcı olabilecek, iltihap önleyici özelliklere sahip olmasıdır.Zerdeçal kadar zencefil de böbrek sağlığınız açısından çok faydalıdır.

Spread the love


Bir yanıt yazın