Ciltteki Kırmızı Benler Nedir Neden Oluşur
Ciltteki kırmızı benler nedir?

Kırmızı benler nedir
Ciltteki kırmızı benler nedir

Dermatoloji uzmanı Dr. Şerafettin Saraçoğlu ciltteki kırmızı benlerin şeklinde oluşan ani bir değişimde önemsenmesi gerektiğini bildirdi.
Kırmızı benlerinde ani bir değişim olduğunda veya çok sayıda bu benlerde artış olduğunda mutlaka bir dermatoloji uzmanına görünmesi gerekiyor. şeri anjiyom olarak isimlendirildiğini bildirdi.Ve vücudun bir çok yerinde görülebilen sık karşılaşılan iyi hurlu deri oluşumları olduğunu söyledi.

En sık 30 yaş üzeri görüldüğünü ve 70 yaş üzeri kişilerde yüzde 80 daha fazla görüldüğünü ve normal şartlarda herhangi bir sağlık sorunu oluşturmadığını bildirdi.

Kırmızı benler parlak kırmızı renkli,oval veya yuvarlak şekilli,iğne başı ile0,5 cm arası çaplarda olabilen deri yapılarıdır.Bazıları deri ile aynı seviyedeyken bazıları deriden kabarık olabilir.

Vücudun herhangi bir yerinde olabilirler.Tahriş olma durumda kanama gösterebilirler.Peki bu damar benleri olarak ta bilinen kırmızı benler nasıl oluşuyor?Bu damar benlerinin tam olarak nasıl oluştuğunun bilinmediğini belirten Dr.Şerafettin Saraçoğlu.Kalıtsal yatkınlık,Hormonel etkiler,,sıcak,nemli,bo güneşli ortam,ve yaşın önemli etkenler arasında olduğunu bildirdi.

Kırmızı benler nasıl tedavi edilir?

Bu soruya Dr.Saraçoğlu kırmızı benlerin tedavisinde en sık lazer yöntemini kullandıklarını belirtti.

Spread the love


Bir yanıt yazın