Hangi Doğal Taş Hangi Hastalığa İyi Gelir
Hangi Doğal Taş Hangi Hastalığa İyi Gelir

Doğal taşlar milyonlarca yıl öncesi oluşmuş taşlardır.Bundan dolayıdır ki kozmik enerji ile bağlantılarının yüksek olduğuna inanılır.
Doğal taşlar yüzyıllardan beri renkleri ,boyutları ve ışıltıları ile ilgi çekmiş ve bir çok eski toplum tarafından bir şifa aracı olarak kullanılmışlardır.Yine günümüzde de sağlık,ilişkiler,aile v.b gibi konularda yarar sağlamak için kullanırlar.İşte size bir kaç doğal taşın hangi hastalığa iyi geldiğine dair bilgiler.

Hangi Doğal Taş Hangi Hastalığa İyi Gelir

Agat taşı..Tansiyonu dengeleyicidir.Üriner sistemin sağlıklı kalmasına yardımcı olur. Aklı ve vücudu güçlendirir. Kişyi cearetlendirir. Lenflerin sirkülasyonunu rahatlatır.Güçlü bir terapi özelliğine sahiptir.

Akuamarin taşı:

Güven denge ve ahenk sembolü dür.Solunum problemleri ile savaşır. Hafızayı güçlendirir. Sinirleri yatıştırır.Neşe huzur ve aşk taşıyıcıdır.

Ametist taşı.

Pozitif enerji yüklü bir kristaldir. Taşıyan kişiye de bu enerjiyi aktarır. Beyin gücünü yükseltir.Kan temizleyicidir.Huzurlu ve zinde olmanızı sağlar.Pembe kuvars ile birlikte kullanıldığında aklı güçlendirir ve kalbi koruru.

Hematit.

Kan dolaşımı düzeninin sağlıklı olmasına yardımcı olur.Enerji kaynağıdır.Solunum yolları üzerinde olumlu etkileri vardır.

Jasper:

Sindirim sistemine iyi gelir. Endokrin sistemine denge getirir. Karaciğer ve safra kesesini güçlendirir. Sağlıklı ve güçlü olmayı sağlar. Fiziksel direnci arttırır.

Kuvars kristali.

Vücumuzdaki zihinsel bedensel ve ruhsal düzeyimizi arttırıcı ve enerji üreticidir. Ortamdaki tğm negatiflikleri geri iter.

Malakit.

Korku ve şüpheleri yok eder. Karaciğer ve dalağın işlevlerine faydalıdır. Fiziksel ağrıları azaltıcı ve radyasyondan koruyucudur.Uyumayı kolaylaştırır.Aynı zamanda zihni ve vücudu canlı tutar.

Mavi kuvars

Tiroid ve metabolizma dengeleri üzerinde güçlendiricidir. Öksürük azlatıcı ve ateş düşürücüdür.Zihin açklığı ve güven duygusu sunar.

Obsidyen:

Özellikle çok hassas kişilere karşı koruyucu özelliği vardır.Zihinde oluşan heyecan duygularını dengeler. Stresi azaltır ve terapi yönü çok kuvvetlidir.

Spread the love


Bir yanıt yazın