Sedef hastalığı için eczaneden alabileceğiniz kremler
Spread the love
Sedef hastalığı için eczaneden alabileceğiniz kremler

Sedef hastalığı olan kişinin cildi oldukça duyarlıdır.Peki eczanelerden alabileceğiniz sedef kremleri nelerdir? Sedef hastası olan kişi hangi kremi kullanmalı?

Sedef hastalığı cilt hücrelerinin normalden bir kaç kat daha hızlı çoğalmasına neden olan bir cilt bozukluğudur.Bir diğer adı da psoriasis olan sedef hastalığı sedef hastalığında ciltte beyaz pullarla kaplı engebeli kırmızı lekeler görülmeye başlar.Bu pullu lekeler cildin herhangi bir yerinde büyüyebilir.Ancak çoğunlukla kafa dersinde,dirseklerde,dizlerde ve sırtta görülürler.
Sedef hastalığı bulaşıcı değildir yani kişiden kişiSedef hastalığı kepeklerle seyreden bir hastalıktır.ye geçmez. Sedef hastalığı kepeklerle seyreden bir hastalıktır. Sedef hastalığı hem çocuklarda hem erişkinlerde görülebilmektedir. Çocuklarda sedef hastalığı, vücutta damlacık şeklinde görülürken, yetişkinlerde ise plak şeklinde ve stabil olarak seyredebiliyor. Sedef hastalığı kronik bir hastalıktır mikrobik bir enfeksiyon olmadığı için kişiden kişiye de bulaşıcı değildir. Ancak elde veya yüzde sedef görülmesi kişinin sosyal izolasyona neden olabiliyor. 

Piyasada bulunan normal bir nemlendirici kullanmak ,sedef hastalığında kuruluğu gidermek,cildi yumuşatmak ,rahatlatmak için son derece faydalıdır.

Sedef hastalığı yaşamakta olan kişiler için bu hastalığın tedavisinde kullanılan kremlerle ilgili olarak hazırlanan bu yazımızdaki bilgiler tamamen okuyucuya bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. İlaçların bir uzmana danışılmadan kullanılmaları önerilmemektedir.

Sedef hastalığı için eczaneden alabileceğiniz kremler

Momecon krem:

Momecon krem

Atopik dermatit (egzama), alerjik dermatit ( deterjan vs. den kaynaklanan) ve psoriasis-sedef hastalığı (diz, dirsek, saçlı kafa derisi ve diğer bölgelerde kuru ve kaşıntılı kızarıklıklarla birlikte görülen kalın, sedef renginde, iri pullanmalar-kepeklenmeler) gibi iltihaplı deri hastalıklarının tedavisinde Momecon krem kullanılır. 

Diprolone krem:

Diplorone krem

Diprolone krem nasıl kullanılır?Doktor tarafından başka şekilde uygulanması tavsiye edilmediği takdirde kremi tedavi edilecek bölgeye ince bir tabaka şeklinde sürünüz. İlacın uyguladığı cilt bölgesinin kesinlikle kapatılmaması gerekmektedir. Kremin sabah ve akşam günde 2 kez uygulanması ve 4 haftadan fazla süre ile kullanılmaması gerekmektedir.

Asis krem:

Asis krem:Asis sedef kremi tamamen doğal bir kremdir.Krem tamamen bitkisel aromatik yağlar,vazelin ve balmumundan meydana gelir.Sedef egzema tedavisinde çok etkili sonuçlar göstermektedir. Kremin cilt kuruluğunu giderme etkisi de bulunmakta ve cilt üzerindeki kabuklanma ve kızarıklık oluşması gibi problemlerde içerdiği doğal bileşenler sayesinde oldukça etkili sonuçlar alınmasını sağlamaktadır.Bir Cevap Yazın