Kan dolaşımının bozuk olduğunu nasıl anlarsın ve doğal yolla iyileştirmek için çözümler
Spread the love
Kan dolaşımının bozuk olduğunu nasıl anlarsın ve doğal yolla  iyileştirmek için çözümler
Kan dolaşımının bozuk olduğunu nasıl anlarsın ve doğal yolla iyileştirmek için çözümler

Kötü kan dolaşımı ,kötü beslenme alışkanlıkları,davranışları nedeniyle başlayan sessiz bir kardiyovasküler hastalıktır.

Peki kendiniz normal zamanda kan dolaşımının düzensiz olduğunu az çok nasıl anlarsınız?Kan dolaşımı bozukluğunu anlamak genellikle kolaydır.Örneğin: kollarınızda ve bacaklarınızda üşüme hissi en baş görülen semptomlarından birisidir.Soğuk ,kanın vücudun uç kısımlarına ulaşmasının zor olması nedeni ile bu bölgelerde sıcaklık düşer.

Karıncalanma hissi genellikle ekstremitelerin soğuğuna eşlik eder.Ve bir miktar yağ birikiminin kan akışını engellediği anlamına gelir. Yetersiz dolaşım kanın vücutta normal şekilde dolaşmadığı anlamına gelir.Bu nedenle oksijen ve diğer besinler organlara hızlı bir şekilde ulaşmaz.Bu da vücutta yorgunluğa sebep olur.Ek olarak gerekli olan oksijene erişimlere olmadığında parmaklarınızda ve dudaklarınızda mavimsi bir renge sahip olma eğiliminde olabilir.

Kan dolaşımının bozuk olduğunu nasıl anlarsın ve doğal yolla iyileştirmek için çözümler

Kan dolaşımını iyileştirmek için doğal çözümler:

1- Sarımsak.Sarımsağın faydalarını zaten biliyorsunuz ,saymakla bitmiyor.Bunlardan bir tanesi de kan damarlarını genişletmesidir.Yiyeceklerinize bolca sarımsak eklemek hem yemeklerinize lezzet katacak hem de kan dolaşımınızı düzenleyecektir.

2-Karahindiba:Karahindiba bitkisi başta göz sağlığınızı korumak ,karaciğerin düzgün işleyişini sağlamak ve akneyi önlemede çok faydalıdır.Ayrıca vücutta tutulan sıvıları vücuttan atmada ,kilo vermenizde çok etkilidr.Ayrıca kan dolaşımınızı iyileştirir.

2-Zerdeçal:Zerdeçal iltihabı azalttığı ,antioksidan,vücut için çeşitli sağlık yararları olduğu için kan dolaşımını da düzeltmede çok faydalıdır. Aktif bileşeni olan kurkumin kan pıhtılarını ve atardamarlarda plak oluşumunu azaltmaya yardımcı olur.Bir Cevap Yazın