Mısırlı beslenme uzmanından kış daha sağlıklı geçirmek için tavsiyeler
Spread the love
Mısırlı beslenme uzmanından kışı hastalanmadan geçirmek için tavsiyeler
Mısırlı beslenme uzmanından kış daha sağlıklı geçirmek için tavsiyeler

Bu kış oldukça soğuk geçebilir.Bu da diyetlerin daha zor bir süreçte ilerlemesine sebep olur değil mi?

Birçok insanın kış aylarında kilolarını korumakta zorlandığını fark ettiniz mi? Herkes aşırı yemek yiyor ve çok kilo alıyor gibi görünüyor. Kış geliyor, bu yüzden tekrar ekstra ağırlıklarla sonuçlanmak istemiyorsanız, bu makaleyi dikkatlice okuyun, çünkü kış aylarında sağlıklı ve formda kalmanıza yardımcı olacak birçok şey öğreneceksiniz.
Mısırlı beslenme uzmanından kış daha sağlıklı geçirmek için tavsiyeler

Kışın oldukça soğuk olabilir ve bu da sağlıklı bir diyetin sürdürülmesini zorlaştırır. Hepimiz soğuk bir salata yerine sıcak ve yatıştırıcı bir şey tercih ederiz, değil mi? Birçok insanın kış aylarında kilolarını korumakta zorlandığını fark ettiniz mi? Herkes aşırı yemek yiyor ve çok kilo alıyor gibi görünüyor. Kış geliyor, bu yüzden tekrar ekstra ağırlıklarla sonuçlanmak istemiyorsanız, bu makaleyi dikkatlice okuyun, çünkü kış aylarında sağlıklı ve formda kalmanıza yardımcı olacak birçok şey öğreneceksiniz.

Birleşik Krallık’taki Nottingham Üniversitesi’nde beslenme eğitimi alan kayıtlı bir yardımcı beslenme uzmanı olan Zahwa Farouk, bu kış sağlıklı, formda ve motive kalmanın en inanılmaz ipuçlarını ortaya koyuyor!

İnsanların kış aylarında yaşadığı yaygın eksiklikler ve beslenme sorunları

Kış aylarında günler ekstra kısa ,geceler ise ekstra soğuk ve uzundur.Bu aşamada Dvitamini eeksikliği sıklıkla ortaya çıkar.Bunun için özellikle kışın daha fazla Dvitamini,kalsiyum ve Omega 3 tüketmelisiniz.Mümkün olduğunca fazla güneşe maruz kalın somon ve yumurta gibi D vitamini bakımından zengin yiyecekler tüketmeye çalışın.Kalsiyum seviyenizi arttırmak için daha fazla süt ürünü ,daha fazla omega 3 ve yağ asidi elde etmek için ceviz ve keten tohumu tüketin.Bazı insanlar takviyelere ihtiyaç duyabilir ki günümüzde maalesef hepimiz bu takviyelere ihtiyaç duyuyoruz.

Enerjiniz tükettiğiniz gıdalara bağlıdır.Aşırı ya da az yemek yiyorsanız vücudunuzu uyuşuk hissedebilirsiniz.Bu uyuşukluk hissi ile mücadele ede sağlıklı bir diyet,güzel bir uyku ve egzersiz ile giderilmelidir.C vitamini ve çinko bakımından yiyecekleri bol tüketmelisiniz.Daha fazla sebze ve fasulye yahnisi tüketmenizi tavsiye ederiz çünkü çok besleyici ve doyurucudurlar. Atıştırmalıklar söz konusu olduğunda, daha fazla meyve ve fındık tüketin çünkü tatmin edici ve çok besleyicidirler. Sadece her gün yeterli miktarda vitamin, mineral ve sağlıklı yağ aldığınızdan emin olun.

Kuru cilt esas olarak dehidrasyon nedeniyle oluşur. Soğuk günlerde hepimiz daha az su içiyoruz, bu yüzden günde en az 2 litre içtiğinizden emin olun. Ayrıca istediğiniz kadar sıcak çay içebilirsiniz. En sevdiğiniz çaya biraz zencefil, limon ve bal ekleyin ve tadını çıkarın!

Ekstra kilo vermeden sağlıklı bir diyet uygulayın

Daha sıcak yiyecekler ve atıştırmalıklar size rahatlık verecek ve daha dolgun hissetmenize yardımcı olacaktır. Güne lezzetli meyveler ve kuruyemişlerle süslenmiş sıcak bir yulaf lapası ile başlayın. Akşam yemeği için kızarmış sebze çorbası ve kahverengi ekmek seçin. Tatlı olarak, sizi yatıştıracak ve ısıtacak ev yapımı sıcak çikolata öneririz.Bir Cevap Yazın