Kadın Hastalıklarında Ozon Tedavisi
971462_10200709403029770_1392168713_n

 
Enfeksiyon kaynaklı veya habis kadın hastalıklarında, ozon terapi, tek başına veya diğer tedavi ajanları ile birlikte kullanılabilir. Ozon terapi Anti-enfektif özellikleri,

bağışıklık sisteminin güçlendirici özellikleri ve doku onarımını arttırıcı özellikleri nedeniyle kadın hastalıklarında çok başarılı sonuçlar vermektedir.

 

İltihaplı vajinal hastalıklar, ürogenital enfeksiyonlar, rahim ağzı yaraları, yumurtalık ve tüplerin iltihaplı hastalıkları, rahim, rahim ağzı, ve yumurtalıkların habis tümörleri, rahim kanserleri ozon terapinin etkin olarak kullanıldığı jinekolojik hastalıklardır. Ozon gerek mantar, gerekse bakteriler tarafından meydana getirilen enfeksiyonların tedavisinde etkilidir.

 

Özellikle mantarlar ozon terapi ile hızla yok olurlar. Bu nedenle akıntılı-kaşıntılı vajinitler ozon tedavisi ile kısa sürede düzelir. Major ozon terapi(kan ozonlama), makat yolu ile barsağa ozon verilmesi (rektal insüflasyon), vajina içine ozon verilmesi (intravajinal insüflasyon) kadın hastalıklarında kullanılan başlıca yöntemlerdir. Hastanın durumuna göre yukarıdaki yöntemlerden bir veya bir kaçı bir arada uygulanabilir.

 

Kaynak : ozonterapi.org

Spread the love


Bir yanıt yazın