Midedeki Helicobakteriyi yok eden kür
Midedeki Helicobakteriyi yok eden kür

Helicobakter pylori 1984 yılında Avusturalyalı bilimciler tarafından midede tespit edilen bakteridir.
Üst karında şişkinlik,hazımsızlık,dolgunluk hissi,ülser,mide kanseri ve lenfomaya neden olabilmektedir.

Mide şikayetleriniz olduğunda ilk olarak doktora gitmeli ve gerekli teşhis vetedavi programlarını yaptırmalısınız.Bunun yanı sıra İbrahim Saraçoğlu midede bulunan Helicobakteri mikrobunu yok etmede çok etkili olan Brokli kürünü yayında anlattı.

İbrahim Saraçoğlu midesinde Helicobakteri mikrobu çıkanların 21 gün süre ile Brokoli kürünü uygulamalrını öneriyor.Brokoli kürü nasıl yapılacak.

İlk olarak 200 gram kadar brokoliyi parçalara bölüyor ve yıkıyorsunuz.Daha sonra tencerede kaynamakta olan 2 bardak suya brokolileri atın ve 5 dakika kaynatıp ocağın altını kapatın.

Brokoli suyunu sabah,öğlen,akşam olmak üzere bu suyu içiyorsunuz.Helicobakterin can düşmanı olduğunu söylüyor Saraçoğlu.Bu arada pişmiş olan brokolileri de mutlaka tüketmelisiniz.Kalsiyum açısından çok önemli bir besindir.

Brokoli suyunu içtikten sonra 20 dakika hiç bir şey yiyip içmeyin.Daha sonra yemelisiniz.7 gün bu kürü uygulayıp 3 gün ara verin.tekrar 7 gün uygulayıp 3 gün ara verin.Böylelikle 21 gün boyunca bu kürü uygulayın.

Midedeki Helicobakteriyi yok eden kür

Spread the love


Bir yanıt yazın