Doktordan Tavsiye Bunu Yaparsanız Alzheimer Olmazsınız
Doktordan  Tavsiye Bunu Yaparsanız Alzheimer Olmazsınız

Beyin hücrelerinin zamanla ölümüne bağlı olarak hafıza kaybı,bunama ve genel anlamda bilişsel fonksiyonlarının azalması şeklinde gelişen Tıbbi durum Alzheimer hastalığı olarak adlandırılır.
Düşünce,hafıza ve davranış fonksiyonlarında azalmaya neden olan bu hastalıkta belirtiler yaşla birlikte yavaş,yavaş ortaya çıkar.Hastalığın ileri evrelere gelmesi yıllar sürebilir.

İlerleyici bir hastalık olması nedeni ile Alzheimer‘de erken belirtiler genellikle son yaşanan olayların unutulması şeklinde görülürken,bir kaç yıl içerisinde bireyler günlük aktivitelerini tek başlarına yerrine getiremeyecek duruma gelebilirler.

Alzheimer belirtileri nelerdir?

Bilinç bulanıklığı

kişinin bulunduğu ortama adapte olmakta zorlanması

Kişinin iyi bildiği bir yerde kaybolması

Konuşma ve dil becerilerine ilişkin sorunlar

Halüsinasyon ve sanrılar

Motivasyon ve öz kaygı düşüklüğü

Kişinin hatırlayamadığı olayları inkar etmesi

Kaygı ve depresyon belirtileri arasındadır.

Doktordan Tavsiye Bunu Yaparsanız Alzheimer Olmazsınız

Dr.Mehmet Öz. aşağıda yazdığımız yöntemi düzenli olarak yapmaya çalıştığınızda Alzheimer ile karşı karşıya gelmeyeceğinizi belirtiyor.Yukarıdaki resimde de gördüğünüz gibi normal bir insan beyni ile Alzheimer hastası olan bir kişinin beyin yapıları farklı.

Dr.Mehmet Öz bu hastalıktan korunmak için mümkünse her sabah veya akşam günde 1 kez olabilir.Çıplak sağ veya sol ayağınız ile sert bir zemin üzerinde gözlerinizi tam olarak kapatıp her 2 kolunuzu yanlara T şeklinde açın diyor.Ve ekliyor

Yaklaşık 30 saniyede 100’e kadar tek ayak üzerinde sesli olarak sayarak dengede durmaya çalışın.İlk 1 hafta sayamamanız çok normal.İlk 1 haftadan sonra bu pozisyonda 100’e kadar sayarak bu eğitime vücudunuzu ve kendinizi alıştırırsanız ileride kesinlikle Alzheimer konusunda sorun yaşamazsınız diyor Dr.Mehmet Öz

Spread the love


Bir yanıt yazın