SAĞLIĞINIZ İÇİN BU TOHUMLARI TÜKETMELİSİNİZ
.

Sağlığınız için bu tohumları tüketmelisiniz
Sağlığınız için bu tohumları tüketmelisiniz

Sağlığınız için bu tohumlara mutlaka hayatınızda yer vermelisiniz.İşte sağlığınız için çok önemli tohumlar ve faydaları:
Sağlığınız için bu tohumları tüketmelisiniz

Sağlığınız için bu tohumları tüketmelisiniz

Chia tohumu mineral,lif,ptotein,antioksidan açısından tohumların en faydalılarının başında gelenlerdendir.Chia tohumlarındaki kalsiyum sütten 5 kat daha fazla,potasyum ise muzdan iki kat daha fazla bulunur.

Meksikada antik çağlardan beri kullanılan chia tohumu somon balığından daha fazla omega 3 içeriyor.Sizi diyabet ve kalp hastalıklarına karşı koror.

Keten tohumu

Keten tohumu içerisinde bulunan doymamış yağ asitleri ve omega 3 basıncı düzenler.Keten tohumu proteinler,çoklu doymamış yağ asitleri,diyet lifi ve lignanın karşılıklı olarak güçlendirici etkisinin bir sonucu olduğuna inanmaktadır.

Keten tohumu hazmı iyileştiren,kan kolesterolünü düşüren yüksek oranda mangan,magnezyum ve kaba diyet lifi içerir.

Kabak çekirdeği

Bir çok kişi B vitamin eksikliğini gidermek için hap kullanılır.Oysa kabak çekirdeği bunu çok daha etkili bir şekilde yapar.Tiamin,ribovlavin,nikotinamid,pantotenik asit,B6, vitamini ve folat yönünden zengindir.

Sağlıklı cilt ve sağlıklı tırnak için gerekli doymamış yağ asitleri ve omega 3 ve E vitamini kaynağıdır.

Susam tohumları

Susam kanser dahil bir çok hastalığın önlenmesinde yararlı olan ve kanadaki kolesterol seviyesini düşüren güçlü bir antioksidan olan sesamin içerir.

Kimyon tohumları

Kimyon tohumları genelde kimyon ile karıştırılır.Ancak tat ve özellikleri açısından birbirinden tamamen farklıdır.

Kimyon tohumları bir aneljezik yatıştırıcı,balgam sökücü,idrar söktürücüdür.Sindirimi arttırır,bulantıyı giderir.Egzemayı tedavi eder.

Üzüm çekirdeği

Üzüm çekirdeği çok etkili bir antioksidandır.Kardiyovasküler hastalıkları önler,yaşlanma sürecini yavaşlatır.Kanser gelişim riskini azaltır.

Spread the love


Bir Cevap Yazın