Karaciğeri koruyucu Deve Dikeni sütü – Milk Thistle Kapsül
deve dikeni-Silybum

 
 

Karaciğer için doğal koruma olandeve dikeni sütünün içeriğinde; Karaciğeri koruyucu etken maddeler kompleksi, üç flavonolignan’dan oluşanSilymarin. Acı maddeler,taxifolin, Quercetrin, sabit yağ, albümin, müsilaj mevcuttur.

Etkileri ise: 

Karaciğeri koruyucu, zararlı ve zehirli maddelerden arındırıcı, karaciğer hücrelerinin regenerasyonu (kendini yenilemesi) konusunda etkili, safra salgılarını arttırıcı, anne sütünü arttırıcı ve antidepressif etkilere sahiptir.

 

Araştırma sonuçlarına göre; Milk Thistle, Anadolu’da Batı Avrupa ve Amerika’nın bazı yörelerinde yetişen etkili maddesi Silymarin olan bir bitkidir.

 

Silymarin, karaciğer hücrelerini koruyucu ve onarıcı bir flavonoiddir. Silymarin, (Deve dikeni (Milk Thistle) bitkisinde fazla miktarda bulunur.

Milk Thistle,’in içeriğindeki slymarin bilinen en etkili karaciğeri koruyucu özelliği olan maddedir. Silymarin, karaciğerdeki toksinlerin hücre içine girmesini engelleyerek karaciğerin zarar görmesini önlediği araştırmalar sonucunda tespit edilmiştir.

İlaçların ve kimyasalların karaciğere vereceği olumsuz etkiyi baskıladığı klinik çalışmalarla kanıtlanmıştır. Silymarin etken maddesinin özellikle alkole ve kimyasal kaynaklı karaciğer hasarına ve virüslerin oluşturduğu sorunlara karşı tedaviye destek olduğu bilinmektedir.

Ayrıca Milk Thistle ‘in içindeki etken maddelerin özellikle de silymarin etken maddesinin bağışıklık sistemini güçlendirdiği bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

Karaciğer yağlanmasında ve yağlanmanın neden olduğu karaciğer tahribatlarının önlenmesi için destek olduğu gibi, yağların emilimini sağlayan safra akımını çoğaltarak hazmı kolaylaştırdığı ve sindirime yardımcı olduğu uzmanlar tarafından açıklanmıştır.

 

Kullanım Önerisi: Gıda takviyesi olarak, yetişkinler için günde 2 kez 2’şer kapsül, aç veya tok alınabilir. Gıda takviyesi olarak kullanılır.

 

 

Ambalaj: 370mg x 50 kapsül (Bitkisel) şeklinde satılmaktadır

 

Açıklama :

– Deve Dikeni Kapsül bir ilaç değildir. Gıda destekleyicisi üründür.

– Ürün ile bilgiler, bir hastalığın tedavisi amacıyla yapılmamıştır. Bu bilgiler, geleneksel kaynaklar ve son dönem bilimsel araştırmalardan derlenerek bilgilendirilmek amacıyla sunulmuştu

Spread the love


Bir Cevap Yazın