Göz kuruluğu için doğal yöntemler
Göz kuruluğu için doğal yöntemler
Göz kuruluğu için doğal yöntemler

Göz kuruluğu sorunu genelde 40 yaş üzeri insanlarda başlar.Gözler de ağrı,kızarıklık ve sulanma gibi şikayetlerle kendini belli eder.

Göz kuruluğu için doğal yöntemler

Siz de göz kuruluğundan şikayetçi iseniz öncelikle bir göz doktoruna başvurmalısınız.Doktorunuzun verdiği ilaçları kullanmalısınız.Bunun yanı sıra aşağıda yazdığımız doğal yöntemlerde göz kuruluğuna iyi gelmektedir..Peki nedir bu doğal yöntemler?
1-Hindistan cevizi yağı.

Hindistan cevizi yağı içerisinde depoladığı yağ asitleri nedeni ile göz kuruluğunu gidermek için kullanılabilir.Hindistan cevizi yağının içinde bulunan hem laurik hem de kaprik asit, antienflamatuar ve nemlendirici özelliklerinden dolayı saç ve cilt tedavisinde kullanılmaktadır.Gözünüze 1 damla hindistan cevizi yağı damlatmak yağlayıcı özelliğinden dolayı gözlerinizi rahatlatacaktır.

2-Omega-3 yağlı asitler

Omega-3 ler gibi temel yağ asitlerinin yokluğu da göz kuruluğuna neden olabilir.Omega-3 yağ asitleri vücuttaki iltihaplanmayı azaltabileceği ayrıca göz yaşı bezlerinizde göz yaşı üretimini teşvik etmeye yardımcı olur.

3-Salatalık

Sık bir şekilde göz kuruluğu yaşıyorsanız salatalık dilimleyip gözlerinizin üzerine koyun.Bu işlem gözlerinizin gevşemesini sağlayacak ve günde 2 defa yapabilirsiniz.

Spread the love


Bir Cevap Yazın