KRONİK YORGUNLUĞA KARŞI ÜZÜM
Kronik Yorgunluğa Karşı Üzüm

kronik-yorgunluga-karsi-uzum
kronik-yorgunluga-karsi-uzum

 

 
Yoğun bir çalışma temposu içerisinde ve stres altındaysanız. Öğleden sonraları tüketeceğiniz yarım salkım üzümün( yaklaşık 250-300 gr) en geç yarım saat sonra sizi nasıl rahatlattığını, stresinizin nasıl kaybolduğunu, yorgunluğunuzun adete buharlaşır gibi üzerinizden nasıl kalktığını ve dinlendiğinizi hayretle hissedeceksiniz.

Kronik Yorgunluğa Karşı Üzüm

Tüm bunlara ilave olarak kendinizi daha dinç ve daha enerjik hissetmeye başlayacaksınız. Daha etkili olur düşüncesiyle, yukarıda belirtilen ölçünün üzerine çıkmayınız. Ancak şeker hastalarının bu konuda hekimlerine danışmadan uygulamaya geçmemeleri gerekir.
Eğer kronik yorgunluktan şikayet ediyorsanız haftada bir kaç defa tüketeceğiniz bir bardak taze beyaz üzüm suyu bu yorgunluğunuzun ortadan kalkmasında büyük bir destek olacaktır.
Taze beyaz üzüm ve taze siyah üzümü tüketirken ölçülü olmaları gereken iki grup vardır. Bunlarda birincisi ilk dört ayını tamamlamamış hamile bayanlardır. İkinci grupdaysa hekimleri tarafından “karaciğer yağlanması” teşhisi konulmuş kişiler yer almaktadır. Ancak , bu gruptaki kşilerin taze üzüm tüketimlerinde en az şeker hastaları kadar ölçülü olmaları gerekir.
Taze beyaz üzüm kürünün kalpteki ritim bozukluğuna karşı önleyici ve tedavi edici gücü bulunmaz bir özelliktir. Kalbinde arithmi,extrasistol şikayeti olanların 200-250 gr tüketecekleri beyaz üzüm bir mucizedir.Kısaca, kalbinde ritim bozukluğu şikayeti olanların uygulayacakları taze beyaz üzüm kürü onlar için bulunmaz bir nimettir. Taze beyaz üzümün kurutulmuşu( kuru üzüm ) bu amaçla kullanılmaz.

Spread the love


Bir Cevap Yazın