Sedef hastalığına iyi gelen 3 doğal yağ


Spread the love
Sedef hastalığına iyi gelen 3 doğal yağ
Sedef hastalığına iyi gelen 3 doğal yağ

Sedef hastalığı deride kaşıntılı,pul,pul, iltihaplı ve kırmızı lekeler neden olan kronik bir cilt rahatsızlığıdır.

Vücudun her hangi bir yerinde daha çok diiz,dirsek,kafa dersi sırt ve boyunda görülür.Bu durum esas olarak duygusal stres,,güneş yanığı,kuru cilt,s





sigara ve alkol tüketimi bakteriyel ve viral enfeksiyonlar,çevresel tetikleyiciler,beta blokerler,lityum,sıtma önleyici maddeler,ve ibuprofen gibi bazı ilaçlar tarafından tetiklenir.Ayrıca bağışıklığı düşük olan kişilerde daha da kötüleşebilir.İlk olarak her zaman söylediğimiz gibi ilgili branştaki bir doktora görünmelisniz.

Sedef hastalığında etkili olabilecek 3 doğal yağa gelince:

Sedef hastalığına iyi gelen 3 doğal yağ

Hindistan cevizi yağı..Hindistan cevizi yağı cildin antienflamatuar hotmonları salmasına yardımcı olabilecek, doymuş yağlar açısından zengindir.Sonuç olarak sedef hastalığına bağlı olarak iltihaplanmayı azaltır.Ayrıca antimikrobiyal,antiseptik yeteneklerle dolu monogliserid içerir.Sedef hastalığında durumu kötüleştirebilecek mantar,bakteri ve viral enfeksiyonları önler.

Çay ağacı yağı:Çay ağacı yağı çok yönli antimikrobiyal özelliklere sahiptir.Ve bu da sedef hastalınla mücadelede ideal bir çözüm haline getirir.Bununla birlikte iyileştirici ve antiinflamatuvar özellikleri sayesinde etkilenen bölgenin kolay iyileşmesini sağlar.

Kekik yağı:Kekik yağı da siğeiller ve sedef hastalığında ,manter ve egzema hastalığında da etkili olan antimikrobiyal ve antioksidan özelliklerle doludur.

Bunların yanı sıra zerdeçalda yakın zamanda yapılan bir araştırmaya göre sedef hastalığını etkili şekilde tedavi edebilen antiinflamatuar özellikler içerdiği belirlenmiştir.

Peki bu yağları nasıl kullanacaksınız.

Hindistan cevizi yağı ve zerdeçal birleşimi.:1 çorba kaşığı hindistan cevizi yağına yarım kaşık zerdeçal ekleyin ve karıştırın.Sedefli bölgeye uygulayın ve yarım saat bekletip bölgeyi yıkatın.,

Saç dersindeki sedef hastalığı için ise:2-3 yemek kaşığı hindistan cevizi yağının içine 5-10 damla çay ağacı yağı ekleyin ve karıştırın.Etkilenen bölgeye gece uygulayın ve gece boyunca bu şekilde bırakın.Sabah hafif bir şampuanla saçınızı yıkayın.

Tırnaklarda olan sedef hastalığı için ise:1 çorba kaşığı hindistan cevizi yağının içine 3-4 damla kekik yağı ekleyin ve karıştırın.Tırnaklarınıza bu karışımdan sürün ve 10 dakşika boyunca bekletin ve yıkayın.Bu işlemi bir kaç hafta boyunca günde 2 defa yapın.



Bir Cevap Yazın