Ayak siğilinden doğal yollarla kurtulma
Spread the love
Ayak siğilinden kurtulma
Ayak siğilinden doğal yollarla kurtulma

Planter yani ayaklarda oluşan siğiller. Siğilin şekli cillte dairesel bir görüntü ve içerisinde noktalar şeklinde olabilir genelde.

Ayak siğilinden doğal yollarla kurtulma

Ayakta olduğu için ister istemz yürürken uygulanan basınç yüzünden siğiilin sert ,kalın bir şekilde büyümesine sebep olur.B u siğillerin çoğu zararsızdır ve çoğu zaman kendiliğinden de geçebilir. Siğillleri gidermek için doğal yöntemlre gelince;
Elma sirkesi hafif şiddetteki siğiller için çok etkilidir.Elma sirkesinin içerisindeki asidik asit cilt dokusunun anormal büyümesine engel olur. Yapmanız gereken ufak bir pamuk parçasını elma sirkesine batırıp siğilin üzerine kapatmak ve sonra üzerini koli bandı ile yapıştırmak. Bu işlemi siğil yok olana dek yapabilirsiniz.

Diğer bir yöntem ise Sarımsak uygulaması sarımsak antiviral ve antienflamatuar özellikleri sayesinde siğilin daha da büyümesini önler ve yavaş yavaş siğilin yok olmasını sağlar. Yukarıdaki elma sirkesi uygulaması gibi sarımsağı ezerek siğilinizin üzerine bant ile yapıştırın.Sabaha kadar bu şekilde kalsın sabah ayağınızı yıkayabilirsiniz.Her gece bu uygulamayı siğilinize yapın.

Esasiyel yağ olarak çay ağacı yağı da siğilinizin yok olmasına çok etkili olacaktır. Bunun yanı sıra limon yağı da aynı etkiyi gösterecektir. Aspirini de z bir miktar su ile karıştırıp macun haline getirip siğilinize uygulama yapabilirisniz.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir