Adı Gibi Güçlü Bitki Her Derde Deva
Spread the love
Adı Gibi Güçlü Bitki Her Derde Deva
Günümüzde yeni nesil tarafından çok fazla bilinese de şifa kaynağı açısından çok eski bir tarihe sahip bir bitkidir.Kudret narı tam anlamı ile isminin hakkını veriyor .Adı gibi kudretli olan Kudret narı mide hastalıklarından,bağırsağa,cilt sorunlarından diyabete kadar bir çok hastalığa iyi geliyor.

Kudret narı!nın faydaları nelerdir?

Adı Gibi Güçlü Bitki Her Derde Deva

Mide ülserlerinden,kolit,12 parmak,gastrit,asit fazlası, gibi mide bağırsak sistemine bağlı tüm hastalıkları kalıcı ve kesin olarak tedavi eder.

Bağırsak tembelliğini giderir.Karaciğeri destekler.Egzema ve sedef hastalığında faydalıdır.Yara ve iltihapları giderir,hücre yeniler.Rahim yaralarına iyi gelir.Özellikle yanık ve yaralara lapa olarak kullanılır.

Ayrıca yüzyıllardır Ayurveda doktorları kudret narını Tıp 2 diyabet rahatsızlığının giderilmesinde kullanmıştır.Aynı zamanda yüksek oranda E vitamini ve kaliteli protein içererek bağışıklık sistemini güçlendirir.

Son zamanlarda yapılan çalışmalarda Kudret narının HIV(aids)’e neden olan virüs büyümesini durdurduğu gözlemlenmiştir.Yine yapılan araştırmalarda kanser tümörlerini kontrol etmede etkili olduğu gözlemlenmiştir.

Mide ülseri,kabızlık,ve gastrit için 40 gün süre ile tüketilmesi gerekiyor.Kudret narını 2 şekilde tüketebilirsiniz 1-zeytinyağına karıştırarark,2-Bal ile karıştırarak.Kudret narı yağ ile yapılışına buradan bakabilirsiniz.

Kudret narını haricen ise kesikler,yaralar ve yanıklar için kullanabilirsniz.Bir Cevap Yazın