İğdenin Bilmediğiniz Çok Önemli Faydaları
İğdenin Bilmediğiniz Çok Önemli Faydaları
İğdenin Bilmediğiniz Çok Önemli Faydaları

İğde vitamin deposudur.Halk arasında cışkan,pisat olarak ta bilinir.Dışı kabuklu içi tüylü, hurma çekirdeğine benzeyen çekirdeği vardır.

Halk arasında İğde için şöyle derler:
İğdenin eti et,kemiği kemik,derisi deri üretir.İğdenin faydalarına gelince

İğdenin Bilmediğiniz Çok Önemli Faydaları

Böbrekleri ısıtır ve iyi gelir.Hemoroidi yok eder.Kollar ve bacakları kuvvetlendirir.Akciğer enfeksiyonunu kurutup, sulanmasını tedavi eder.

İğde kırık kemikler ve çatlakları tedavi eden eşsiz bir ilaçtır.İğde çekirdeğinin tozu kıkırdak üretir.Ve süt ile karışımı ise eklemleri tedavi eder,sırt ağrılarını geçirir.

Özellikle iğde çekirdeğinin tozu ile romatizmal hastalıklarda güzel sonuçlar elde edildiği bildiriliyor.Yüksek oranda lif içerdiğinden doygunluk hissi vererek zayıflamaya yardımcı oluyor.

Lif bakımından ve kalsiyum bakımından zengin olduğu için kemik erimesini önlemede çok faydalıdır. Bir bardak sütün içine bir çorba kaşığı iğde tozunu dökün ve bir çorba kaşığı balla karıştırın. Her gün bir porsiyonu bir öğün yada ara öğün olarak yiyin.
Bu basit iksiri 14 gün boyunca yeme mucizesini görün, 70 veya 72 gün almanız kemik erimesi ve Alzheimer’ı tedavi etmek için mükemmel bir takviyedir.
Kabızlık yaşayan bireyler tek başına iğde kabizliği artrırabılır ancak bir kaşık buğday yada arpa kepeğiyle 5 dk haşlaması bu sorunu düzeltir. Şifa Allahtan ?

Spread the love


Bir yanıt yazın