Atalarımız antibiyotik yerine doğal kullandığı 8 antibiyotik
Atalarımız antibiyotik yerine   doğal kullandığı 8 antibiyotik
Atalarımız antibiyotik yerine bu doğal takviyeleri kullanılyorlardı

Zaman içerisind antibiyotik kullanımı hızlı bir şekilde arttı maalesef.Peki antibiyotikler olmadan evel insanlar ne kulanıyorlardı biliyor musunuz?

Atalarımız antibiyotik yerine doğal kullandığı 8 antibiyotik

Gerçek şu ki Allah bize şifası çok olan bir çok sebze,meyve bitki vermiştir.Ve daha evvel ki yıllarda yaşayan insanlar bu bitkileri iyilrşmrk için bu bitkileri kullanıyorlardı.Bir yarayı iyileştirmek,enfeksiyonu hafifletmek ya da yok etmek,ağrıyı yok etmek bunların hepsinin cevabı doğada mevcuttur.
İşte atalarımızın hap yerine kullandıkları 8 antibiyotik

1-Kekik:Kekik antibakteriyel özelliklere sahiptir.Ve bunun yanı sıra sindirime de yardımcıdır.Kekikte bulunan bir yağ olan karvacrol enfeksiyonlara yol açabilecek bakterilerin büyümesini önlediği kanıtlanmıştır.Sindirim ve mayasal enfeksiyonları durdurduğu kanıtlanmış.

2-Elma sirkesi:Elma sirkesinin bir çok sağlık açısından faydası vardır.Özellikle dezenfekte etmek ve sterilize etmek içinde kullanılır.Ayrıca doğal olarak vücudumuzu alkalize eder ve kilo veremye de yardımcı olur.Kolesterolü düşürür.Bağışıklık sisteminizin sorunsuz çalışmasını sağlar.

3-Bal:Bal yaraları tedavi etmek ve enfeksiyon oluşmasını önlemek için yüzyıllardır kullanılmaktadır.Bal bir çok yara ve hastalığı tedavi etmek için kullanılabilecek muhteşem bir antibiyotiktir.Bunun yanı sıra antimikrobiyal,antiseptiktir.Kandaki toksinleri temizler v karaciğere destek verir.

4-Zerdeçal:Zerdeçal ücudu enfksiyonlardan korumak ve zaralı bakterilerle savaşmasına yardımcı olur.Ayrıca piyasadakş birkaç reçeteli ilaçtan çok daha etkili olduğu kanıtlanmıştır.

5-Sarımsak:Sarımsak yiyeceklere lezzet vermekle kalmaz aynı zamanda güçlü iyileştirici özelliklere sahiptir.Sarımsak,soğuk algınlığından,parazitlere ve bakterilere kadar enfeksiyon ve hastalıklara savaşabilir.

6-Greyfurt tohumu özü:Greyfurt tohumu özü 800’den fazla virüs ve bakteri formuna 100’den fazla mantar türüne bir çok parazite karşı etkili olduğu kanıtlanmıştır.

7-Lahana:Lahanada bulunan sülfer bileşenlerinin vücuttaki hastalıklara karşı savaştığı kanıtlanmıştır.Kanser’de dahil.Sadece 1 bardak hana önerilen günlük c vitamini alımının yüzde yetmişbeşini sağlar.Lahana sindirimi iyileştirir.Hastalıkları iyileştirebilir.

8-Extra virgin hindistan cevizi yağı:Hindistan ceviziyağı vücudu zararlı bakteri ve enfeksiyonlarla savaşmaya yardımcı olan doğal olarak meydana gelen antimikrobiyal özelliklere shaiptir.Ayrıca bağışıklık sistemini güçlendiren kolesterol ve kan şekeri seviyelerini düzenleyen,beyin fonksiyonlarını iyileştiren antioksidanlarla doludur.

Spread the love


Bir yanıt yazın