Cildiniz için bu muhteşem yağı kullanın
 

Baobab yağı oldukça özel ve değerli bir yağdır. Afrikada yetişen baobab ağacının meyvelerinin içindeki çekirdekten çıkarılan bu eşsiz yağa değerli kılan şey baobab ağacının özellikleridir.

Yerel dilde ismi “buy’’ olan Baobab ağacının meyvesi, halk arasında ise “maymun ekmeği’’ olarak adlandırılıyor. Yumurta biçiminde ve portakal büyüklüğündeki beyazımsı renkte olan “maymun ekmeği”, Afrika’da yaygın ve popüler b.r
yiyecek olarak tüketiliyor. Hemen her köşe başındaki bakkal ve marketlerde bulmak mümkün.
İçerdiği yüksek miktarda C vitaminiyle bir tanesi bir  insanın günlük C vitamini ihtiyacını tamamen karşılamaya yetiyor. Sütten iki kat fazla kalsiyum içeren meyve, ihtiyaç durumunda bazı bölgelerde bebekler için anne sütüne alternatif olarak kullanılıyor.

Baobab Yağının Faydaları Nelerdir

 100_3581 (2)
Baobab tohumları sağlıklı bir cilt için gerekli olan A, C, D, E, F Vitaminleri ve  beta-karoten, amin asitler, tartarik asiti yüksek miktarda içerir. Baobab yağı soğuk presleme yöntemiyle elde edilir.
Deri üzerinde düzgün kullanıldığı zaman zengin ve besleyici bir yağ olduğundan, baobab yağı saf kullanılacağı gibi başka bir yağa küçük bir miktarda dahil edilebilir. Bu yağlar cilt lekesinde pirinç kepeği ve nar çekirdeği yağı, dudaklar için shea butter, saçlar için hindistan cevizi yağıdır.
Baobab yağında bulunan maddeler nedeniyle yüksek nemlendiricidir, yumuşatıcı ve rahatlatıcıdır. Bu yağda A, D, E ve F vitaminleri vardır.
E vitamini yaşlanma savaşmaya yardımcı olan  üstün bir antioksidan, iken Vitamin A ve F (yağ asidi çoklu doymamış olan) aktif, hücre zarlarının gençleştirme ve yenilemeye yaramaktadır.
Baobab yağı cildi nemlendirir ve bu zengin yağ, cildin elastikiyetini artırmaya yardımcı olur cilt hücrelerinin yenilenmesini teşvik eder ve gözenekleri tıkamadan ileri bakım yapar.
Ayrıca kısa bir süre içinde epitel dokuyu yeniler, böylece cilt tonunu ve elastikiyetini geliştirmektedir.
Baobab yağ aşağıdaki güzellik yararları için bilinmektedir:
·    Cilt yumuşatıcı
·    Cilt yenileme
·    Hızlı emilim
·    Cildin esnekliğini artırır
·    Hücre yenilenmesini teşvik eder
·    Cilt gözenekleri tıkamadan nemlendirir.
·  Cilt ve saç için mükemmel nemlendirici ve besleyicidir.
Yukarıda belirtilen faydaların hepsi kullanıcı yorumlarından oluşmaktadır. Tıbbi ve bilimsel bir kesinlilik içermemektedir. Baobab yağı faydaları yazısının sonuna gelirken. Yazımızın sizlere faydalı olmasını umuyoruz.
Spread the love


Bir Cevap Yazın