Mide şişkinliğini gidermek için bakın ne yemelisiniz
Mide şişkinliğini gidermek için bakın ne yemelisiniz
Mide şişkinliğini gidermek için bakın ne yemelisiniz

Kötü bir sindirim sistemi ya da çok fazla sodyum vücudumuzda hücreler arasında sıvı birikmesine sebep olabilir.

Aslında şişkinliğe sebep olan asıl sebep budur. Ancak ne yediğinize dikkat ederseniz bu şişkinlik durumundan kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Sizlere iyi haberimiz şu ki aşağısa şişkinliğe iyi gelecek bazı yiyeceklr bulacaksınız bu yiyecekler gerçekten de adeta şişkinlik kırıcı yiyecekler. pEKİ ŞİŞKİNLİĞİ GİDERECEK BU YİYECEKLER NLERDİR?
Mide şişkinliğini gidermek için bakın ne yemelisiniz

1-fISTIK EZMESİ:Fıstık ezmesi güçlü bir sindirim sistemi için gerekli oloan niasin bakımından zengindir.Günde 2 yemek kaşığı fıstık ezmesi almaya çalışın.

2-Kuşkonmaz:Kuşkonmaz vücudunuza besin ve lif sağlarken şişkinliğinizin gidrerilmesini sağlar.aYNI ŞEY SALATALIK VE SU TERSİ İÇİNDE GEÇERLİDİR.İdrar söktürürler.

3-Karahindiba: Karahindiba, idrar söktürücü görevi görür ve aslında gaz şikayetii de azaltmaya yarar. Karahindiba çayı içebilir ya da karahindibayı salatalarınıza ekleyebilirsiniz.

4-Hindistan cevizi suyu:Hindistan cevizi suyu bir potasyum klaynağıdır.Potasyum doğal olarak sodyumu vücuttan temizler. Bu da şikinliğinizin giderimesine sebep olur.

5-Önleme her zaman tedaviden daha iyidir. Bu nedenle, sodyum bakımından zengin yiyecekleri atıştırmak yerine, üzümler tatlı dişinizi frenleyen ve karnınızı güzel ve düz tutan harika, lezzetli bir alternatiftir.

6-Ananas: ananaslar sindirime yardımcı olan şişkinliği gideren bromelain adlı bir enzim içerir.

Yoğurt: Nane çayıda çok iyi bir sindirim sistemi düzenyecidirler.

8-Rezene tohumları: Rezene tohumları sindirim sisteminizdeki kasları gevşeten ve şişkinliği gideren bileşikler içerir.Rezene çayı olarak içebileceğiniz gibi yemeklerinize de kullanabilirsiniz.

Spread the love


Bir Cevap Yazın