Çikolata diyeti

  • Post category:diyetler
  • Post comments:0 Yorumcikolata-diyeti

 
Evet yanlış duymadınız çikolata yenerekte diyet yapmak mümkün. En sevdiğiniz yiyeceklerin başında gelen çikolatayı yiyememekten korkmayın. Çikolatayla diyet yapmak hem sağlıklı hemde eğlenceli olacak.Çikolata içerisinde protein, yağ ve şeker içermesinden dolayı çok besleyici bir gıdadır.Ayrıca kemik yapısını güçlendirmede etkili olan demir, fosfor, magnezyum ve kalsiyumda içerir. Bu sayede kas ve sinir sistemininde hareket etmesine olanak sağlıyor.Verceğimiz örnek diyette olduğu gibi, uzmanlar tarafından verilecek diyetlerde çikolata yiyerekte diyet yapmak gayet kolay.Bu diyetle günde yaklaşık 1200-1250 kalori alarak 2 haftada 3 ila 4 kilo vermeniz mümkün.Diyeti ise en fazla 3 veya 4 hafta uygulamanız öneriliyor.Bu diyetkarbonhidrat, fosfor, potasyum ve kalsiyum içerdiğinden dolayı diyabet hastaları ve böbrek yetmezliği olanlar bu diyeti denememeleri gerekir. Gelelim çikolata diyetinin nasıl yapılacağına. İşte o diyet

 

 

*Kakaolu ve peynirli makarnanın tarifi:
Bir tencerede 30 gram rendelenmiş beyaz peyniri, iki çorba kaşığı yağsız sütü ve çok az miktar sıvıyağı ısıtın. Sos şeklinde bir karışım elde edince 2 tatlı kaşığı acı kakaoyu ilave edin. Daha önceden haşladığınız 70 gram makarnayı bu sosa ilave edip karıştırın.

 

Evet bu diyette gördüğünüz gibi çikolata yiyerekte zayıflamak mümkün. Ayrıca sadece çikolata değil, çikolatayla yapılmaş diğer yiyecekleride tüketmemize olanak sağlayan bir diyet.Bu diyete başlamadan önce mutlaka kas,şeker ve su testlerinizi yaptırın bir diyetisyene başvurun.

Spread the love


Bir Cevap Yazın