göz seğirmesi hayırmı acaba?

  • Post category:sağlık
  • Post comments:0 Yorum76736026_large_vest12

Kadın bakım bugünki konu başlığımız göz seğirmesi fazla kötü olarak algılamayın. sizler için göz seğirme için ufak bir makale hazırladık sizler de bu makale hakkında yorumlarınızı bıraka bilirsiniz.
Ülkemizde sağ gözün seğirmesi, hayra; sol gözün seğirmesi, şere yorulur. Ancak uzmanlar göz seğirmesinin ciddi problemler oluşturabileceğine dikkat çekiyor.
Eğer gözlük takıyorsanız seğirme, göz numaranızın arttığına işaret edebilir.
 

Bunun yanı sıra göz kapağının iltihaplanması, göze yabancı maddelerin girmesi sonrasında bunlara bağlı olarak göz seğirmeleri olabilir ve devam eden göz seğirmelerinin sıklığı artabilir.

 

Göz yorulduğunda seğirmeyle sinyal verir

 

Aşırı yorulan gözün seğirme ile tepki verebileceğini ifade eden Op. Dr. Yetgin Özgan “Çoğumuz işimiz gereği, çok uzun süre bilgisayara bakmak zorundayız, eve gittiğinizde uzun uzun televizyon seyredip, kitap okuduğunuzda ise gözünüz iyice yorulmuş oluyor. Göz ise bu yorgunluğa seğirmeyle tepki verebiliyor” diye konuştu.

 

Uyku ve dinlenme saatlerine dikkat etmek, mümkün olduğunca bilgisayar kullanımını azaltmak, evde yumuşak ve parlak olmayan aydınlatmaları tercih etmek göz yorgunluğuna bağlı göz seğirmelerini azaltır.

kadinbakim.net

Spread the love


Bir Cevap Yazın