EVDE SARIMSAK TOZU NASIL YAPILIR

Sarımsak tozu nasıl yapılır
Evde sarımsak tozu nasıl yapılır

Evde sarımsak tozu nasıl yapılır

Sarımsak tozu nasıl yapılır
Evde sarımsak tozu nasıl yapılır

Sarımsağın faydaları hepinizin bildiği üzere saymakla bitmiyor.Hemen hemen herkes tarafından sevilirken yalnızca kokusu yüzünden her zaman yemek için tercih edilmeyebilir.


Ancak sarımsak tozu tazesi kadar yenildiği kadar koku yapmıyor.Bu yüzden yemeklerinizde ve diğer kullanacağınız alanlarda sarımsak tozu kullanabilirsiniz.Marketlerde sıkça karşımıza çıkan sarımsak tozunu hiç masrafsız evinizde kendinizde yapabilirsiniz.Bakın nasıl?

Dilediğiniz kadar sarımsak kullanabilirsiniz.Öncelikle sarımsakları tek tek kabuklarından ayırın.Daha sonra dilimlediğiniz ince dilimler halindeki sarımsakları yağlı kağıt ile kapladığınız fırın tepsisine yerleştirin.

200 derece ısıda ayarlı fırında iyice kuruyana kadar pişirin.Şetleşen sarımsakları fırından çıkarıp blendır kullanarak öğütün.

Un haline gelen sarımsakları oda sıcaklığında yarım saat bekletin ve daha sonra cam kavanoza doldurup ağzını iyie kapatın ve buzdolabında muhafaza edin.


Evde sarımsak tozu nasıl yapılıradmin hakkında 1565 makale
Güzellik uzmanı, aynı zamanda bilgisayar ve internete meraklı webmaster,sürekli araştırmalar yapan ve bu yaptığı araştırmaları sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyan , acıların paylaştıkça azaldığı gibi bilgilerin de paylaştıkça çoğalacağı felsefesini yaşamına empoze etmiş birisi olarak aynı zamanda sizlerle paylaşımlardan mutluluk duyarak sayfamıza hoşgeldiniz diyorummm :)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*