Kan şekeri dengeleyen yiyecekler
Kan şekeri dengeleyen yiyecekler
Kan şekeri dengeleyen yiyecekler

Şeker basit karbonhidratlar,yağlı beslenme ve hareketsizlik nedeni ile artan kiloların diyabete davetiye çıkardığını belirten Dr.Ender Saraç kan şekeri düzenleyen yiyecekleri sizler için söyledi.

Tarçın:Tarçının kan şekeri düşürmedeki yardımcı etkisi artık herkes tarafından biliniyor.Düzenli olarak günde 3 kez yarım tatlı kaşığı tarçın tüketimi kan şekerini düşürüyor.Üstelik hastalarında gördüğü ayak ve sindirim sistemi mantarlarının da azaldığını belirtiyor.
Kan şekeri dengeleyen yiyecekler

Kekik suyu:Kekik suyu da kan şekerini düşürmeye yardımcı olur.Sabahları ve akşamları 1-2 kaşık kekik suyunu suyla kaynatıp içebilirsiniz.Yüksek tansiyonu olanlar dikkatli olmalı.

Mahlep:Mahlepte kan şekerini düşürür.Üstelikte hiç bir yan etkisi yoktur.

Kuşburnu da kan şekerini düşürür.Bunun yanı sıra Zeytin yaprağı da kan şekerini düşürür.Bunun için 4-5 adet zeytin yaprağını 1 bardak kaynar suya atın ve 4-5 dakika demlendirin.İçerisine ince bir dilim limon ekleyip içebilirsiniz.

Bu zeytin çayını günde 2-3 defa içebilirsiniz kan şekeri düşürmesinin yanı sıra zeytin yaprağı çayının tansiyon ve kolesterole de iyi geldiği bilinmektedir.

Spread the love


Bir yanıt yazın