Ayak tırnak mantarın geçiren doğal yöntem
Ayak tırnak mantarın geçiren doğal yöntem
Ayak tırnak mantarın geçiren doğal yöntem

Tırnak mantarı tırnaklarınızın altında başlayan bir mantar enfeksiyonu anlamına gelir. Bir veya daha fazla tırnakta renk değişimi ,kalınlaşmaya ve ufalanmaya neden olabilir.

Bu durum sağlık açısından iyi olmadığı gibi estetik açıdan da kötü bir görüntü sergiler.İlk olarak böyle bir durumla karşılaştığınız da doktora görünmenizi tavsiye ederiz.
Ayak tırnak mantarını geçiren doğal yöntem

Daha sonrasında size ayak tırnak mantarından doğal bir yol ile kurtulmanızı sağlayacak bir yöntemden bahsedeceğiz.

Bunun için size gerekli olan ise sirkedir.Sirke asidik olduğundan bakteri ve mantarları öldürecektir..Peki ayak mantarından kurtaracak sirkeyi nasıl kullanacaksınız?

İlk olarak bir kovaya 250 ml su ile doldurun ve içerisine yine 250 ml beyaz sirke (beyaz sirke bulamazsanız elma sirkesi ) ekleyin ve karıştırın.Diğer yandan işlme başlamadan evvel tırnağınızı kesin.Tırnak makasını kesme işleminden sonra izopril alkol ile dezenfekte etmeyi unutmayın.

Daha sonra ayaklarınızı bu su ve sirke karışımı ile dolu kovaya sokun. Bu şekilde ayaklarınızı 30 dakika sirkeli suyun içerisinde tutun.Daha sonra ayaklarınızı sudan çıkarıp ayak havlusu ile güzelce kurulayın.Mantar şikayetiniz kaybolana kadar bu işlemi günde 2 defa uygulayın.

Spread the love


Bir yanıt yazın