Yüksek tansiyonu düşüren bitkiler
Yüksek tansiyonu düşüren bitkiler
Yüksek tansiyonu düşüren bitkiler

Hiprtansiyon olarak bilinen yüksek tansiyon, dünyadaki en büyük kardiyovasküler rahatsızlıklardan biridir ve milyonlarca insanın hayatını riske atmaktadır.

Atardamarlarınız daraldığında veya tıkandığında meydana gelir bu da kan basıncınızın önemli ölçüde artmasına ve kalbinizin aşırı çalışmasına neden olur.Sonuç olarak kalp kasınız zayıflar,böbrekleriniz,pankreasınız ve beyniniz gibi diğer organlarınızın da sağlığı tehlikeye girer.Bu yüzden ilk olarak bu durumla karşılaştığınızda doktora görünmeli ve doktorunuzun verdiği ilaçları kullanmalısınız.
Bunun yanı sıra yüksek tansiyonu düşüren aşağıdaki bitkileri kullanmak isterseniz de mutlaka doktorunuza danışmalısınız..Yüksek tnsiyonu düşüren bitkiler nelerdir?

Yüksek tansiyonu düşüren bitkiler

1-Kekik :Kekik vücudunuza asimile olan ve yüksek tansiyonu düşürmeye yardımcı olan karvokrol adı verilen bir madde içerir.Bu maddenin kalp atış hızını ve arterlerinizden kan akışını düzenlemek için birlikte çalışan anti-enflamatuar vazodilatör etkileri vardır.

2-Karahindiba.:karahindibada sıvıları ve mineralleri ortadan kaldırmak için böbrek fonksiyonunu iyileştirebilen güçlü bir idrar sökücüdür.Karahindibanın da anti-enflamatuar özellikleri kalbinizi korurkenarteriyel sağlığı da desteklemeye yardımcı olur.,

Steptohealth.com

Spread the love


Bir yanıt yazın