KULAK ENFEKSİYONUNU GEÇİREN DOĞAL TARİFLER
Doğal enfeksiyonunu geçiren doğal yöntemler

Kulak iltihabını geçiren doğal kür
Doğal enfeksiyonunu geçiren doğal yöntemler

Kulak enfeksiyonlarını geçirmek için illa ki antibiyotiklere başvurmanız gerekmiyor.Genelde orta kulak enfeksiyonlarında doğal tedaviler çok faydalı olabilir.

Doğal enfeksiyonunu geçiren doğal yöntemler

Özelikle çocuklarda daha fazla görülür orta kulak enfeksiyonlar.Kulak enfeksiyonları virüslerin yanı sıra bakteri kaynaklı da olabilir.Enfeksiyon kulağın 3 bölümünün herhangi bir yerinde olabilir.Orta kulak enfeksiyonları diğer ikisine göre daha hafif olur ve tedaviye çok daha hızlı cevap verir.Eğer orta kulak enfeksiyonu yaşıyorsanız aşağıdaki doğal tedavilerle bu enfeksiyondan kurtulabilirsiniz.

Kulak enfeksiyonları için doğal damlalar

Zeytinyağı

Zeytinyağını hafif olacak şekilde ısıtın.Ve kulağınıza 1-2 damla damlatın.2 dakika bekleyin ve diğer kulağınıza uygulama yapın.

2-Çay ağacı yağı

Çay ağacı yağı mükemmel bir antibakteriyel,antiseptik,antifungal,antienflamatuar,özelliklere sahiptir.1 çay kaşığı zeytin yağına,5,6 damla çay ağacı yağ damlatın.Ağrıyan kulağa 2 damla damlatın.

3-Sarımsak yağı

Sarımsak yağı doğal antibiyotiktir.Bu mikropları öldürür.1 çay kaşığı zeytinyağının içine 3-5 damla sarımsak yağı ekleyin ağrıyan kulağa 1 damla damlatın.

Kulak enfeksiyonları viral ve bakteriyel olabilir.Bakteriyel enfeksiyonlar antibiyotik gerektirir.

Spread the love


Bir yanıt yazın