Mantar enfeksiyonundan doğal olarak kurtulun


Spread the love
Mantar enfeksiyonundan doğal olarak kurtulun

Mantar hastalığı genellikle sıcak ve nemli ortamlarda gelişir.Yaşam tarzınız ve vücut kimyası mantar olma riskinizi arttırabilir.

Özellikle havuz,soyunma odaları ,ortak kullanım alanları vb. mantarın üreme alanlarıdır.Cilt hastalıklarının en bariz sebeplerinden biri olan mantar hastalıklarının sebebi birçok bakteri türü olup en belirgini candida albicans’tır. Mantarlar açık havada, toprakta, bitkilerde, insan derisinde yaşayabilirler. Temas yolu ile bulaşıcı özelliği olmasından dolayı tehlikeli hastalıklar grubuna girmektedir. Bağışıklık sistemini olumsuz yönde etkiler ve vücut zayıfladığı anda bu hastalık tekrar nüks edebilir. Tedavi edilmez ise diğer organlara sıçrama durumu vardır. Bu bakımdan kişiler kendilerindeki belirtileri dikkatle izlemeli, doktora görünmelidir.

Bunun yanı sıra doğal olarak sizi mantardan kurtaracak bir kaç yöntem paylaşalım.

Mantar enfeksiyonundan doğal olarak kurtaracak yöntemlerden biri

Hindistan cevizi yağı

İlk olarak mantar olan bölgeyi yıkayın ve güzelce kurulayın.Daha sonra mantar oluşan bölgeye ince bir tabaka halinde hindistan cevizi yağı uygulayın.Bu şekilde 24 saat kalmasını sağlayın.

1 hafta içinde bu uygulamayı 2 kere yapın.

Mantar hastalığından doğal olarak kurtaran 2.yöntem beyaz sirke

Çoğu mantar çeşidi alkali bir ortamda gelişir.Beyaz sirke mantarın büyümesini yayılmasını yavaşlatan asidik bir ortam oluşturur.Ayrıca ciltteki fazlanemi alır ve hızlı iyileşmeyi sağlar.

Elde ve ayaklarda oluşan mantar enfeksiyonundan kurtulmak için

1 kovaya 1 bardak beyaz sirke ekleyin ve üzerini su ile doldurun.Ayaklarınızı veya ellerinizi bu suya batırın.30 dakika boyunca ayaklarınız ya da elleriniz suyun içerisinde kalsın.Daha sonra sudan çıkarıp iyice kurulayın.

Bu işlemi günde 1 defa uygulayın.Hızlı bir şekilde mantar enfeksiyonundan kurtulduğunuzu göreceksiniz.Ayrıca el ve ayaklarda oluşan mantardan kurtulmak için doğal yollardan biri olan yazımızı mutlaka okumanızı tavsiye ederim.Bir Cevap Yazın