Göbek eriten karışım
Göbek eriten karışım
Göbek eriten karışım

Batıda giderek artan yoğurt tüketimi ve yoğurda olan ilgisiyle yoğurdun insan vücudu üzerindeki etkilerini ciddi şekilde araştırmaya başlamışlardır.

Diyetisyenlerin sık,sık çare olarak kullandığı yoğurda bakın Diyeisyen ve beslenme uzmanı Ayşe Tuğba Şengelin yorumu nasıl?Yoğurtla göbek eriten tarif nasıldır? İçindeki faydalı bakterilerin bağırsak sağlığımız üzerinde olumlu etkileri vardır.
Yoğurt sindirim sistemini düzenlemek ve bağışıklık sistemini güçlendirmek açısından çok faydalıdır. Bu yönü ile yoğurt çocuk ve yetişkinlerde ishal ve bağırsak tedavilerinde kullanılmaktadır.

 Yoğurt  protein,kalsiyum,fosfor,laktik asit ,folik asit, riboflavin(suyundaki yeşilimsi rengi veren) besin öğeleri  bakımından zengindir.Süte göre içeriğindeki protein daha iyi sindirilmektedir.Süt  alerjisi olan , bağırsaklarında gaz şikayeti olan  kişiler süte oranla yoğurdu daha rahat tüketebilirler.

Diyet tedavilerinde yoğurt anahtar rol oynar. Yoğurt  bazı çalışmalara göre karın bölgesindeki yağ yakımını da hızlandırır. Yoğurtta bol miktarda bulunan kalsiyum , yağ yıkım metabolizmasında yer alıyor. Yeteri kadar kalsiyum alamamak, yağ yakımını sekteye uğratır, bu açıdan yoğurdun içerdiği kalsiyum, kilo vermek isteyenler için çok faydalıdır.

Göbek eriten karışım

Yoğurt sahip olduğu bir çok faydasının yanında protein miktarı yüksek olduğundan ayrıca yağ yakıcı etkiye sahip olması nedeniyle sabahtan akşama kadar her zaman rahatlıkla yenilebilecek bir besindir.Ayrıca yemeklerin yanında ve ara öğünlerde tüketirseniz iştah azaltma özelliğinden faydalanabilirsiniz.

Göbek eriten yoğurt kürü

1 kase yoğurt

1 çay kaşığı zencefil

1 çay kaşığı zerdeçal

1 çay kaşığı tarçın

Kasenin içindeki yoğurda birer kaşık zencefil,zerdeçal ve tarçın ekleyip karıştırın .Bu karışımı sabah öğlen,akşam olmak üzere tüketin.

Spread the love


Bir Cevap Yazın