Ayak kokusunu gideren doğal yöntem


Spread the love
Ayak kokusunu gideren doğal yöntem
Ayak kokusunu gideren doğal yöntem

Ayak kokusu pek çok kişinin karşılaşabileceği bir durum olup çok ta can sıkıcı bir durumdur.Siz de ayak kokusundan şikayetçi iseniz ve ayak kokusuna bir çare arıyorsanız işte size ayak kokusundan kurtaracak doğal ve etkili yöntem.

Ayak kokusunu gideren doğal yöntem

İlk yöntem Aloe vera ve çay ağacı yağı..:Aloe vera ayak kokusunun neden olduğu bakterileri ortadan kaldırmaya yardımcı olan antimikrobiyal ve nemlendirici bileşikler içerir.Bu etkiler Çay ağacı yağının antibakteriyel ve ferahlatıcı güçleriyle birleştirildiğinde özellikle ayak mantarını ortadan kaldırır v buna bağlı olan ayak kokusunu da yok eder.

Bunun için yapmanız gereken 3 çorba kaşığı aloe veranın içine 6 damla çay ağacı yağı ekleyip karıştırın.Ve temizlenmiş olan ayaklarınıza bu karışımı uygulayın.Bu şekilde 30 dakika bekletip sonra ayaklarınızı ılık su l yıkayın.Bu işlemi şikayetiniz geçene dek her gün uygulayın.

Karbonat ve limon yağı :Bu doğal karışım enfeksiyonlara ve kokulara neden olabilecek bakterilen büyümesini önlemek için cildin PH’sını düzenlemeye yardımcı olur.Karışımın emici özellikleri ölü deri hücrelerini ve diğer kirlerini gidermek için pul,pul dökülürken teri yok eder.

Yapmanız gereken 23 yemek kaşığı karbonatın içersine 6 damla limon yağı ekleyin ve çok az miktar su da ekleyip macun kıvamına getirin.Bu karışımı yıkadığınız ve kuruladığınız ayaklarınıza,parmak araları da dahil olmak üzere sürün.Daha sonra 20-30 dakika bekletip ayaklarınızı yıkayın.Bu işlemi haftada 3 kere uygulayın.Bunun yanı sıra karbonat ve limon yağını karıştırıp(su eklemeden)ayakkabınızın tabanına dökün .Bir Cevap Yazın