Adet düzensizliğini gideren doğal yöntem
Adet düzensizliğini gideren doğal yöntem
Adet düzensizliğini gideren doğal yöntem

Adet kanamasının süresi her kadının hormonal aktivitesine bağlı olarak değişebilir.Normal şartlar altında adet döngüsü ortalama 28 gün sürer.

Adet düzensizliğini gideren doğal yöntem

Bununa birlikte bir dönem ile diğeri arasındaki zaman sürekli değişirse düzensiz olduğu söylenir.Peki regl döneminizi nasıl düzenleyebilirsiniz?Regl döneminizi düzenlemek için doğal ilaçlar genellikle hormonal aktivitenizi dengelemeye yardımcı olur.
Adet döneminizi düzenlemek için zencefil:Geleneksel tıp’ta zencefil adet dönemlerini düzenlemek için bir müttefik olarak kullanılmıştır.Ancak bugüne dek bu etkileri doğrulayacak bir kanıt yaok.Bunun yanı sıra bazı çalışmalar ,ağır kanamalar ve adet öncesi sendromlarında faydalı etkileri olduğunu belirlemiştir.Günde 1 veya 2 kez adet dönemi öncesinde içebilirsiniz.

Tarçın.:Tarçın adet dönemini düzenlemenin yanı sıra çok fazla gelen kanamaları da azaltma etkisi vardır.

Elma sirkesi:2013 yılında yapılan çalışmalar 15 ml organik elma sirkesi içmenin polikistik over sendromlu kadınlarda adet kanamasını düzenlemeye yardımcı olduğunu göstermiş.Tabii bunun yanı sıra bu etkileri doğrulamak için başka çalışmalara da ihtiyaç vardır.15 ml elma sirkesini bir bardak su ile seyreltip günde 1 kez aç karnına tüketmeniz öneriliyor.

healthline.com/health/womens-health/irregular-periods-home-remedies

Spread the love


Bir Cevap Yazın