Tırnak sararmasını anında geçiren yöntem
Tırnak sararmasını anında geçiren yöntem

Tırnak sararmasını anında geçiren yöntem.Tırnak sararması özellikle kişilerin son yıllarada çok şikayet etmeye başladığı bir durumdur.Peki tırnak sararması neden olur?Nasıl geçer?Sizler için araştırdık.

Tırnak sararmasını anında geçiren yöntem
Sürekli ojeli olan tırnaklar vücudunuzda alerjik reaksiyon meydana dönüştüğünü tırnaklarınızda görebilirsiniz. Tırnaklarınız sararmaya devam ederse, vücudunuzda başka bir şeyler olabilir. Bazen sarı tırnaklara sahip olmak daha ciddi bir şeyin bir göstergesi olabilir. Vitamin veya mineral eksiklikleri tırnakların sarı görünmesine neden olabilir. Uzmanların yaptığı açıklamalara göre tırnak sararmasına neden olan durumlar şu şekildedir;

  • – Bazı durumlarda, tekrarlanan tedaviye rağmen sarı kalan tırnaklar tiroid koşullarının , sedef hastalığının veya diyabetin bir belirtisi olabilir . 
  •  Nadir durumlarda, sarı tırnaklar cilt kanseri varlığını gösterebilir. 
  • – Sarı tırnak sendromu (YNS) adı verilen durum, sürekli sarı tırnaklar ve solunum veya lenfatik problemler ile gösterilir. Fazla sıcak ve soğuk suya ve benzeri havaya maruz kalmak sararmaya neden olur.
  • – Evde kullanılan kimyasallar veya deterjanlar da tırnakların sararmasına neden olur.

Tırnak sararmasını geçiren doğal yönteme gelince bunun için size gerekli olan malzemeler:

Beyazlatıcı etkisi olan bir diş macunu ve limon suyu

1 çay kaşığı diş macununu bir kaba alın ve içerisine 1 tatlı kaşığı limon suyu sıkın ve karıştırın bu işlemde tahta bir kaşık kullanın.Karıştırdığını bu karışımı bir kulak çubuğu yardımıyla tırnaklaronıza sürün ve 25-30 dakika bekletip yıkayın.Sonrasında tırnak ve parmaklarınızı bir nemlendirici ile ovun hepsi bu kadar.

Yine bu işlemi karbonat ve limon suyu ile de yapabilirsiniz.

Spread the love


Bir yanıt yazın