MUZ KABUKLARININ İNANILMAZ FAYDASINI BİLİYORMUSUNUZ
Muz kabuklarının inanılmaz faydasını biliyormusunuz?

Muz kabuklarının inanılmaz faydasını biliyormusunuz
Muz kabuklarının inanılmaz faydasını biliyormusunuz

Muz bir çok kişi tarafından çok sevilen bir meyvedir.Özellikle potasyum açısından çok zengindir.Peki muz ve özellikle muz kabuğunun sağlığınız için ne gibi faydaları var biliyormusunuz?
Muz kabuklarının inanılmaz faydasını biliyormusunuz

Muz kabukları özellikle kalp dostudur.Düşük kan basıncınızı dengeler.Kalp krizine karşı koruyucu etkiye sahiptir.Kalp ritmini düzenler elektrolit ve sıvı dengesini düzenler.

Ayrıca Muz kabuğu da aynı Havuç gibi A vitamini bakımından çok zengindir ve görmenizin gelişimi açısından çok etkilidir.Katarak ve sarı nokta gibi göz hastalıklarına karşı sizi korur.

Muz kabukları içeriğinde serotonin maddesi bulundurduğundan stress gidermede psikolojik olarak rahatlamanız da birebirdir.

İçerdiği bol miktarda antioksidanlar sayesinde sizi kansere karşı korur.İçerisindeki B 6 vitamini yediğiniz yemeğin enerjiye dönüşmesini sağlar ve dolayısı ile kilo vermenize yardımcı olur.

Rahat bir uyku uyumanıza sebep olur.Peki muz kabuğunu nasıl tüketmeliyiz.Muzlu çayı tarifim ise şöyle:

Kabukları ile birlikte 2 adet muzu güzelce yıkadıktan sonra 1 litre su koyduğunuz tencereye koyun ve kaynamaya bırakın.10 dakika kaynatıp daha sonra soğumaya bırakın.Soğuduktan sonra süzüp içerisine bal ekleyip içebilirsiniz

Spread the love


Bir yanıt yazın