Kan dolaşımı bozukluğunu gideren doğal yöntemler
Kan dolaşımı bozukluğunu  gideren doğal yöntemler
Kan dolaşımı bozukluğunu gideren doğal yöntemler

Zayıf kan dolaşımı kanın vücutta normal şekilde dolaşmadığı anlamına gelir.Bu neden oksijen ve diğer besinler organlara hızlı bir şekilde ulaşmaz.

Kan dolaşımı bozukluğunu gideren doğal yöntemler
Zayıf kan dolaşımının belirtileri nelerdir?Buradan daha evvel yayımladığımız yazımızı okuyabilirsiniz.Zayıf kan dolaşımı da vücutta sürekli yorgunluğa sebep olur.Ek olarak ihtiyaç duydukları oksijene erişim olmadığında ellerde,ayaklarda,dudaklar mavimsi bir renge sahip olur.İlk olarak doktora başvurmalısınız.

Aşağıda kan dolaşımı bozukluğunu düzene sokacak doğal tarifi bulabilirsiniz.Bunlardan ilki

SARIMSAK.:Sarımsak bir çok kullanım alanı ve bir çok faydası olan bir besindir.Bunlardan bir tanesi de kanın pıhtılaşmaması için kan damarlarını genişletmesidir.Sarımsağı bolca tüketmeli ve midenizde bir sorun yoksa her gün bir diş sarımsak yutmaktır.

Ayrıca aşağıdaki sarımsaklı içecek tarifini de uygulayabilirsiniz.Gerekli malzemeler

3 diş sarımsak

3 yemek kaşığı limon suyu

1 bardak su

Sarımsağı dövün ve bir bardak suya koyun ve içerisine 3 yemek kaşığı limon suyunuda ekleyip özellikle gece yatmadan evvel için.

Karahindiba

Karahindiba göz sağlığınız için karaciğerin düzgün çalışması için çok faydalıdır.Aynı zamanda vücutta tutulan sıvıların giderilmesi ve kan dolaşımının düzene sokulmasında da çok etkilidir.Bunun için yapmanız ve uygulamanız gerek içecek tarifi ise şöyle.

3 yemek kaşığı karahindiba kökü

1 litre su

Karahindibaları 1 litre suda kaynatın.Kaynatma süresi 5 dakika olmalıdır.Soğuyunca içebilirsiniz.Günde 1-2 bardak içebilirsiniz.

Zerdeçalda kan dolaşımını düzene sokar.Bunun yanı sıra iltihabı azaltır.Bunun için yapmanız gerekn karışım

1 bardak süt

2 çay kaşığı zerdeçal

bir bardak sıcak süte 2 çay kaşığı zerdeçal ekleyip için.

Spread the love


Bir yanıt yazın