Ter Kokusunu Önleyen Bitkisel Kürler
Ter kokusunu önleyen bitkisel kürler

Ter kokusunu önleyen bitkisel kürler
Ter kokusunu önleyen bitkisel kürler

Bitkilerle istenmeyen ter kokularından kurtulabileceğinizi biliyor musunuz?Çoğu vücut kokusunu gidericiler vücut kokularını gizlemeye
terlemeyi azaltmaya ve nem ile dost olan bakterilerden cildi korumaya çalışır.Bununla beraber ter kokmaz.Koltuk altlarında ve genital bölgelerde bulunan ter bezleri tarafından üretilen ter,protein ve yağlı mineraller yayar.

Kokuya neden olan bakterilerin gelişmesine sebep olur.Deodorantlı sabunlarla yıkanmak ciltteki hemen hemen tüm bakterileri uzaklaştırır.Koku önleyiciler ve deodorantlarda etkilidir.

Ancak koltuk altını tahriş edebilirler.Karbonat yada mısır ununu terleyen bölgeleriniz için deneyebilirsiniz.Her iki tozda nemi emer,ama antiperspirant değildir.Karbonat ortalama bir antiseptik ve koku gidericidir.

Bunun yanı sıra bakteriler gibi yiyeceklerde koku yapabilir.Soğan,sarımsak,balık,lifli yeşil yiyecekler gibi çinko içeren gıdalar koku yapabilir.

Bitkisel olarak kullanabileceğiniz ter önleyiciler nelerdir?


Ter kokusunu önleyen bitkisel kürler

Adaçayı

Bu bitki oldukça etkili bir ter önleyicidir.Adaçayı yağı tentür ve çay poşetleri kolayca bulunabilir.Tentür ile sulandırılmış yağı yüz bölgebiz hariç terleyen bölgelerinize sürün.

Çay ağacı yağı

Bu yağıda terleyen bölgelerinize uygulayabilirsiniz.Yağ ortalama bir antiseptik ve deodorant dermatite deri yağına neden olur

Spread the love


Bir yanıt yazın