Mucize tedavi bandı Kinesio
deve dikeni-Silybum

 
Mucize tedavi bandı Kinesio

Spor dünyasında giderek yaygınlaşan Kinesio bantları, sporcuların asla vazgeçemeyecekleri arasında. Eczacıbaşı VitrA Kadın Voleybol Takımı menajeri Nalan Ural, takımın bütün oyuncularının kullandığını belirterek, “Sakatlanmaları daha çabuk iyileştiriyor.” diyor. Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Mehmet Portakal ise bantın boyun fıtığından diz kireçlenmelerine çok geniş yelpazede hastalıkların tedavisinde fayda sağladığını söylüyor.

Son zamanlarda sporcuların büyük çoğunluğu özellikle kollarına, bacaklarına taktıkları renkli bantlarla dikkati çekiyor. Bu bantlara Kinesio deniyor.

İlk olarak Japonya’da 1980 yılında geliştirilen bu bantlar, bel-boyun ve sırt ağrıları gibi çok sık rastlanan sağlık sorunlarının yanında ortopedik ve nörolojik problemler için de kullanılan bir tedavi seçeneği. Sporcuların performansını arttırdığı ve sakat bölgelerde daha çabuk iyileşme sağladığı için de sporcuların vazgeçilmezi.

Ural: Kullanımını destekliyoruz

Eczacıbaşı VitrA kadın voleybol takımı da bantları en çok kullananlardan. Takımın Menajeri Nuran Ural, “Oyuncularımızın kullanmasını destekliyoruz. Kan dolaşımını daha iyi sağlıyor. Kas yapısını da destekliyor.” dedi.

Saloni: Sakatlanmaları daha çabuk iyileştiriyor

Takımın Fizyoterapisti Daniela Saloni de “Dokuları birbirinden uzaklaştırdığı için kan dolaşımı hızlanıyor. Performans artıyor. Ayrıca kan dolaşımının hızlanması nedeniyle sakatlanmaları da daha çabuk iyileştiriyor.” diye konuştu.

Spread the love


Bir Cevap Yazın