MERDANE İLE AĞRILARINIZDAN NASIL KURTULACAKSINIZ
Merdane ile ağrılarınızdan nasıl kurtulacaksınız

Merdane ile ağrılarınızdan kurtulabilirsiniz.Bunun yanı sıra selülit sorunlarınız varsa ondan da kurtulabilirsiniz.

Merdane mutfaklarımızın olmazsa olmazlarındandır.Peki Merdane ile masaj yaparak ağrılarınızdan kurtulabileceğinizi düşündünüz mü?
Bir merdane ile yapılan masaj kan dolaşımını hızlandırır.Kılcal damarları güçlendirir,Cilt altı yağından kurtulmanıza yardımcı olur.Cildi esnekleştirir,sıkılaştırır.

En önemlisi kas spazmlarını gidererek ağrınızın geçmesini sağlar.Burada bir dip not eklemek te fayda var.Ciddi bir sağlık sorununuz varsa mutlaka doktorunuza danışıp o şekilde uygulama yapın.

Sırt ağrılarınız için eğer size yardımcı olabilecek birisi yoksa kendiniz bile rahatlıkla merdane ile masajınızı yapabilirsiniz.Yere oturun ve merdaneyi arkanıza alarak elleriniz ile tutarak aşağı yukarı doğru 6 dakika masaj yapabilirsiniz.

Öncellikle ayak bacak ağrılarınızın giderilmesin de ise

Bir sandalyeye oturun ve merdaneyi ayak tabanınıza koyarak aşağı yukarı doğru hareket ettirin.Bu şekilde ağrılı bölgelerinizde masaj yaparak ağrılarınızı hafifletebilirsiniz.

Bunun yanı sıra cildinizin esnekliğini sağlayacağından vücut görünümüz içinde son derece faydası vardır.Selülit gidermede de merdane masajı çok etkilidir.

Selülit için uygulamada ise özellikle banyodan sonra yumuşamış cilde masaj yağı ya da zeytinyağı uygulaması yaparak merdaneyi selülitli bölgelerde bir aşağı bir yukarı dolaştırararak masajınızı yapabilirsiniz.

Merdane ile ağrılarınızdan nasıl kurtulacaksınız

Spread the love


Bir yanıt yazın