«

»

Mar 20

Elektronik sigara zatürreye mi yol açıyor?

100_3581 (1)

Elektronik sigara zatürreye mi yol açıyor?
İspanya’da e-sigara kullanımıyla doğrudan alakalı bir zatürre vakası teşhis edildi. Hastanın günde beş kez e-sigara kullandığı ve ciğerlerinde e-sigara kaynaklı toksik birikintilerin bulunduğu belirtiliyor

Hastanın e-sigara kullanmayı kestikten kısa bir süre sonra ise yeniden sağlığına kavuştuğu aktarılıyor.


E-sigara Kullanıcıları Derneği şimdiye kadar e-sigara kaynaklı yalnızca iki zatürre vakası görüldüğünü ve bunun genellenemeyeceğini düşünüyor.

Ancak uzmanlar e-sigara tüketiminin neden olduğu riskleri yeniden gözden geçirmeye başladı bile. Zira hızla büyüyen bu pazarda yeterli kontrol bulunmuyor.

İspanyol gazetesi El Mundo’nun haberine göre; doktorlar e-sigaraların daha az nikotin içermesi nedeniyle giderek daha çok kişi tarafından tercih edilmeye başladığını söylüyor ve uyarıyor: “E-sigara normal sigara kadar yüksek kanser riski taşımıyor ancak kardiyovasküler rahatsızlıklara sebep olduğuna dair şüphelerimiz bulunuyor”

posta.com.tr

Related Post

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>