Kleopatranın güzellik için kullandığı 9 sırrı
Kleopatranın güzellik için kullandığı 9 sırrı

Kleopatranın güzellik için kullandığı 9 sırrı.O zamanlar güzellikçabaları büyük ölçüde doğal ürünlerdi elbette.

Doğal bileşenler ve çözümler hakkındaki bilgileri, bu ürünlerin nasıl çalışacağına dair derin bir bilgi ile birleştirildi, bu bilgi nesiller boyunca aktarıldı.
Kleopatranın güzellik için kullandığı 9 sırrı

1-Aloe vera: Halihazıra yanıkları gidermede çok etkili olduğu bilinen Aloe veranın eski Mısırlardabu bitkisnin ek kullanımlarının da farkındaydı.Sağlıklı bir parlaklığı nemlendirmek ve desteklemek için saçlarında ve ciltlerinde kullanırlardı. Aloe vera bitkisini yemenin sindirimi iyileştirmeye yardımcı olacağı da biliniyordu.

2-Deniz tuzuDeniz tuzu cildi canlandırmanın yanı sıra egzema ve sedef hastalıklarında da kullanılırdı.

3-Saç jölesi yerine Hindistan cevizi  Hindistan cevizi yağı, saçlarını şekillendirmenin yanı sıra optimal saç sağlığını da destekledi.

4-Badem yağı:badem yağını kırışıklıkları gidermek ve cildi yenilemek için kullanırlardı.

5-Çemen tohumu yüz maskeleri:Mısırlarlılar özellikle yüzlerini taze ve diri tutmak canlandırmak için çemen tozubndan maskeler yaparlardı.Ayrıca çemen otu çayı içerek göğüslerinin büyümesini sağlıorlardı.

6-Saç uzamasını teşvik eden yağlar kullanıyorlardı en önemlisi ise mür yaüı ve tütsü idi.

7-Süt ve bal banyoları:Mısırlılar Hem süt hem de bal, cildi beslemek ve pul pul dökmek için çalışır. Balın doğal bir antibakteriyel olarak çalıştığı ve enfeksiyonlarla savaştığı, sütteki laktik asidin ise ölü deri hücrelerini uzaklaştırdığı bulunmuştur.

8-Doğal makyaj ürünleri:Mısırlılar doğal makyaj seçeneklerini yarattılar.Şöyle ki: Bu, göz farı için safran, hem saçı hem de tırnakları renklendirmek için kına, kaşları koyulaştırmak için yanmış badem ve dudak rengi olarak kırmızı hardal kullanımını içeriyordu.

9-Kahve telvesi ile yüz ovma:Bu yöntem günümüzde halihazırda sıklıkla kullanılmaktadır.Yapmanız gereken kahve telvesine biraz hndistan cevizi yapı ve biraz bal ekleyip bu karışım ile cildinize 5 dakika masaj yapmak.

Spread the love


Bir Cevap Yazın