Cildiniz Işıldayacak Gliserinli Maske Tarifi
Cildiniz Işıldayacak Gliserinli Maske Tarifi

Cildinizi sorunlarından kurtarmak ve güzelleştirmek için her yolu denediniz ve olmadı mı?O zaman hemen aşağıdaki maske tariflerime bir bakın derim.
Cildinizin hiç olmadığı kadar nemlenmesini ve ışıldamasını istiyorsanızGliserini kullanabilirsiniz.Gliserin nemi hapsetme özelliğinden dolayı en iyi doğal bakım ürünlerinden birisidir.

Cildiniz Işıldayacak Gliserinli Maske Tarifi

Cildinizi derinlemesine temizlemek ve tazelemek için:

1 çay kaşığı gliserin ve 1 çay kaşığı balı karıştırıp tüm yüzünüze ve boynunuza uygulayın 25-30 dakika bekletip yıkayın.

Cilt yenilenmesini sağlayan maske

1 adet muzun kabuklarını soyun ve muzu iyice ezip püre haline getirin.İçerisine 1 tatlı kaşığı gliserin koyun ve karıştırın.Karışımı cildinize uygulayıp yarım saat bekletip ılık su ile yıkayın.Muz içerisindeki barındırdığı mineraller sayesinde cildinizi yenilerken gliserinde bu özelliklerin cildinizde kalmasını sağlayacaktır.

Cildinizi sıklaştıracak maske için:

1 yumurtanın akı ve 1 yemek kaşığı limon suyunu ve 1tatlı kaşığı gliserini karıştırın.Karışımı cildinize uygulayın ve 15 dakika bekletip cildinizi yıkayın.

Burada dip not olarak söylemem gereken bu maskeleri yaparken ya da herhangi bir başka bir maske yapacak dahi olsanız önceden cildinizi güzelce temizleyin hatta peeling uygulayın ki yaptığınız maskelerin sonucunu tam olarak o zaman alırsınız.

Spread the love


Bir yanıt yazın