CİLT YAŞLANMASINI DURDURAN MÜCADELE EDEN CİLT DESTEK ÜRÜNLERİ NELER
Cilt yaşlanmasını durduran mücadele eden cilt destek ürünleri neler
Cilt yaşlanmasını durduran mücadele eden cilt destek ürünleri neler

Cilt yaşlanmasını durduran mücadele eden cilt destek ürünleri.Prof.Dr.Osman Müftüoğlu yazdığı makalesinde cildinizin yaşlanması ilem ücadele etmesi için hangi cilt destek ürünlerini kullabileceğinizi söylüyor
Osman Müftüoğlu yazısında şöyle diyor:

CİLT YAŞLANMASINI DURDURAN MÜCADELE EDEN CİLT DESTEK ÜRÜNLERİ NELER

Öncelikle konuya açıklık getirmem gerek.Siz yazıyı okuyunca hemen bu ürünleri alıp kullanmak istiyorsunuz.Oysa bunları rastgele alıp kullanmamalı onlardan tıpkı ilaçlar gibi faydalanmamız gerek.Sizce hangisi uygun?Hangi dozda ve ne sürede almanız daha etkili.Bütün bunların yanıtları verildikten sonra bir destek ürünü kullanmalısınız.

Bu mümkün olmazsa mutlaka eczacınıza danışın.Özellikle İnternette satılan ürünlerden uzak durun.Peki bu ürünler hangileri?

ALFA LİPOİK ASİT

Cilt desteklerimizin klasik olanları var.Onlardan faydalanmaya devam etmek akılcı bir yaklaşım.Örneğin.

Alfalipoik asit

en güçlü cilt koruyucularından biri sayılıyor.Glikasyona bağlı cilt yaşlanmasını da yavaşlattığı düşünülen bu güçlü antioksadanın popülaritesi hala çok yüksek.Bunun yanı sıra

Coenzim-Q-10 etkili bir antioksidan o da çok seviliyor.C vitamini, likopen, resveratrol ve piknogenol gibi antioksidan haplar da en az eskisi kadar ilgi çekiyor. Betakaroten ve E vitamini ise çoktan gözden düştüler.
EPO VE CLA POPÜLERLİĞİNİ KORUYOR
Güçlü bir nemlendirici olduğu bilinen Evening Primrose Oil (EPO)(Çuha çiçeği yağı) da sık kullanılan desteklerden biri. Bol miktarda gammalinolenik asit (GLA) içeren bu destek, özellikle menopoz ve menopoza yakın dönemlerde oluşan cilt kuruluğu ile mücadelede çok faydalı bulunuyor. CLA (Conjugated Linoleik Asit) da eski ama etkili cilt oyuncularından. Asetil L-karnitin de en az CLA kadar, hatta ondan daha da popüler bir ürün. Bu destekleri okuyunca hemen soluğu eczanede almayın. Bunları ancak akıllıca, düzgün kombinasyonlarla, uygun miktar ve sürelerde kullanabilirseniz iyi bir sonuç alabiliyorsunuz.

HYALÜNONİK ASİT: TEK BAŞINA FAYDASIZ!
Son birkaç yıl içinde popülerleşen bir başka destek de hiyalüronik asit oldu. Hiyalüronik asit, nemlendirici olarak cilt kremlerinin çoğunda zaten vardı. Şimdi ağız yoluyla da kullanılıyor. Özellikle sodyum hiyalüranatın etkili olabileceği belirtiliyor ama ben tek başına hiyalüranik asit hapı yutmanın ciddi bir faydasının olmayacağı kanaatindeyim. Hyalüronik asit kombinasyonlara konulabilir ve bu şekilde kullanılabilir. Tekli kullanım için zayıf bir ürün.

Kaynak:hurriyet.com.tr

Spread the love


Bir yanıt yazın