Bu ilaçları kullanıyorsanız elma sirkesi kullanmayın
Bu ilaçları kullanıyorsanız elma sirkesi kullanmayın
Bu ilaçları kullanıyorsanız elma sirkesi kullanmayın

Vücudumuz sürekli hareket eden,kimyasalların hareket ettiği ve etkileştiği karmaşık organizmadır.

Bazen maddeler birbirlerinin en iyilerini ortaya çıkararak sinerjik olarak çalışır.Diğer zamanlarda düşmanca çalışırlar ve yararlı olan bir şeyi zararlı hale getirebilirler.
Bu ilaçları kullanıyorsanız elma sirkesi kullanmayın

Elma sirkesi ciltten,saçtan tutunda sindirim ve kilo kaybına kadar bir çok alanda fayda sağlamaktadır.Elma sirkesinin kanıtlanmış faydaları arasında ölümcül iltihaplarla savaşmak,çürükleri iyileştirmek ve hatta kanser hücrelerini öldürmek sayılabilir.

Bununla birlikte bazı farmasotik ürünler ve takviyelerle karıştırıldığında dikkate alınması gereken bir çok potansiyel yan etkileşimi olabilir.Peki elma sirkesini kullanıyorsanız ki öncelikle bu konuda doktorunuza danışmalısınız.

Not.Yemeklerde salatalarda kullanılan sirke miktarı az olduğu için mide içeriğinizin karmaşıklığında seyreltildiği için iyidir.Bununla birlikte tek başına büyük miktarlarda kullanırsanız durum değişir.

Aşağıda elma sirkesi ile birleştiğinde etkileşime giren ilaç ve durumlara bakmanızı öneririz.

Diyabet ilaçları

Elma sirkesi kan şekerini etkili bir şekilde düzenleyebilir.Şeker seviyesini düşürebilir.Diyabet için insülin enjeksiyonu kullanıyorsanız,elma sirkesi kan şekerinizi hızlı bir şekilde dğüşürebilir.Ek olarak potasyum seviyeleri,kalp ve kas işlevi düzgün sindirim için daha fazla etkiye sahip olan elma sirkesi ile önemli ölçüde düşebilir.Bunun için fazla bir şekilde elma sirkesi kullanmayı düşünürseniz doktorunuza mutlaka danışmalısınız.

Diüretikler

Vücuttaki sodyum su miktarınız azaltmak için su hapları reçete edilir.Glokom,hipertansiyon,ödem ve diğer durumlarda su tutma ve basıncını hafifletmek.Diüretikler böbrekleri idrara daha fazla sodyum salması için uyarır ve bununla birlikte hücrelerden su alır.Bu şekilde ilaç kan basıncını düşürür.Sodyumu azaltmak için diüretik kullanıyorsanız potasyumda dışarı atılabileceğinden zaten bir potasyum eksikliğiniz olabilir.İşte tam bu noktada elma sirkesi kullandığınızda potasyum değerleriniz daha da düşebilir.

Kalp ilaçları,Müshil ilaçları da bu gruba dahildir.

Spread the love


Bir yanıt yazın