Aşı olanların bu içeceği tüketmemesi gerekiyor
Aşı olanların bu içeceği tüketmemesi gerekiyor
Aşı olanların bu içeceği tüketmemesi gerekiyor

Aşı üretimi artmaya başladığından milyonlarca insanın normal bir hayata dönme umudu ile Covid-19 aşısını olması bekleniyor.

Aşı olanların bu içeceği tüketmemesi gerekiyor

Yapılan araştırmalar alkolun bağırsaklarda iltihaplanmaya neden olabileceğini ve mikrobiyomun yapısını değiştirebileceğini göstermiştir.Bu bağırsakta yaşayan ve sağlıklı bir bağışıklık sistemini sürdürmekten sorumlu olan trilyon sayıda mikroorganizmaya zarar verebilir.
Bu virüslere saldırmak için antikorlar gönderen lenfositlerde dahil olmak üzere beyaz kan hücreleri olarak bilinen kandaki bağışıklık hücrelerinin zarar görmesine sebep olur.

Şu ana kadar Birleşik Krallıktaki uzmanlar insanların Covıd-19 aşısı olmadan ve olduktan sonraki günlerde alkol almaktan kaçınmaları gerektiğini duyurdular.”Aşıya bir yanıt almak için bağışıklık sisteminizin en üst düzeyde çalışması gerekir.Bunun içindir ki aşı olmadan evvel bir gece önceden yada kısa bir süre önce alkol alırsanız aşının faydası olmayacağını söylüyor İmmünolog Sheena Cruickshank.

Bunun yanı sıra Acil Tıp uzmanı Dr.Ronx Ikharia tarafından yapılan bir deneyde 3 bardak beyaz şarap içmenin kan örneklerindeki lenfosit hücrelerinin seviyesini yüzde elliye kadar azalttığını belirtti.

Dolayısı ile lenfositlerdeki azalma ise bağışıklık sisteminin zayıflamasına sebep olur.

Dailyhealthpost.com/avoid-alcohol-if-youre-getting-covid-vaccine/

Spread the love


Bir yanıt yazın