Probiyotik deposu bu çayı mutlaka tüketin
Probiyotik deposu bu çayı mutlaka tüketin

Probiyotik deposu bu çayı mutlaka tüketin,Bu çay çağlar boyunca tüketilen fermente bir içecektir.Aynı zamanda da faydali probiyetiklerle dolu bir çaydır.

Peki nedir bu çay derseniz kombucha çayı.Kombucha çayının faydaları nelerdir?Kombu çayı özellikle vücutta genel manada bulunan toksinler ve ödemin atılmasını desteklemektedir.Şimdi gelelim diğer faydalarına;
Probiyotik deposu bu çayı mutlaka tüketin

1-Probiyotik kaynağıdır.

Kombucha, yeşil veya siyah çaya belirli bakteri, şeker ve maya eklenerek yapılır. Karışım daha sonra en az bir hafta mayalanmaya bırakılır ve bu süre zarfında yüzeyde kombucha’ya iyiliğini sağlayan bir film belirir. Bu filme scoby denir ve bir kez sahip olduğunuzda yeni kombucha çayını fermente etmeye devam edebilirsiniz.

Fermantasyon işlemi sırasında, probiyotiklerle aynı işleve sahip olabilen laktik asit bakterileriyle birlikte asidik asit üretilir. Bu probiyotikler kilo vermeye yardımcı olabilir, bağırsaktaki iltihaplanmayı azaltabilir, sindirime yardımcı olabilir ve çok daha fazlasını yapabilir.

2-Kombucha çayı yeşil çayın sağladığı faydaların aynısını sağlar.meme ve prostat kanserleri de dahil olmak üzere belirli hastalıklara yakalanma riskini azaltabilecek güçlü antioksidanlar içeren bir süper besindir. Yeşil çay ayrıca kan şekeri ve kolesterol seviyelerini dengeleyebilir ve daha fazla kalori yakmanıza yardımcı olabilir.

3-Kötü bakterileri öldürebilir.k

Bunun nedeni, çayda bulunan ve maya ve kötü bakterilerin istenmeyen büyümesini bastırmaya yardımcı olan asetik asittir. Ancak bu asit, insan vücudundaki iyi bakterileri ve doğal mayaları etkilemez.

4-Sıçanlar üzerinde yapılan araştırmalar, kombu çayının HDL adı verilen iyi kolesterolü 30 gün gibi kısa bir sürede önemli ölçüde artırabildiğini göstermiştir. Ayrıca kombu çayının LDL kolesterol parçacıklarının oksidasyonunu önlediği kaydedilmiştir. Bu LDL’nin kalp hastalığına katkıda bulunan bir faktör olduğu düşünülmektedir.

5-Kansere karşı koruma sağlayabilir.

Kanser, hücrelerin kontrolsüz büyümesi ve hücre mutasyonlarından oluşur ve test tüpleri kullanılarak yapılan araştırmalar, kombu çayının bu kanserli hücrelerin yayılmasını ve gelişmesini engelleyebildiğini göstermiştir. Bilim henüz tam olarak anlaşılmadı, ancak bu alanda daha fazla araştırma yapılıyor. Çalışmalar devam ederken, sağladığı bilinen diğer tüm sağlık yararları için kombu çayı içmelisiniz.Her zaman söylediğimiz gibi doktorunuza anışmadan kullanmayınız.

Spread the love


Bir Cevap Yazın