kuruciltler için maskeler

  • Post category:maskeler
  • Post comments:0 Yorum33460_158526607511349_122340634463280_351036_3502788_n

 
Cilt bakımı konulu başlıklarımızda her zaman dile getirdiğimiz bir şey var ki oda cilt tipine uygun bakım yapmaktır. Kuru ciltlere özel bakım veya yağlı ciltlere önemli olan cilt tipini bilmek ve ona göre cildin ihtiyaç duyduğu  cilt bakımını sağlamaktır.

 

Kuru ve nemini kaybetmiş cilt tiplerine kaybettikleri nemi geri kazandırmak ve sürekli olarak cilt bakımlarında kullanabilecekleri bir kaçcilt bakımı maske tarifi.

 

 

Kuru cilt yüz bakımı maskesi

2 çorba kaşığı bademyağı

3 dilim pişmiş kabak

2 çorba kaşığı zeytinyağı

Pişirdiğimiz kabakları bir kap içerisinde eziyoruz. Ezilen kabaklara zeytinyağı ve badem yağı ilave edilir. Malzemeler karıştırıldıktan sonra; cilde sürülür. Ciltte 30 dakika kalan kabak maskesi; nemli ve düzgün bir cilt tonu yaratır.

 

Alternatif cilt maskesi

1 çay kaşığı bal

1 çay kaşığı kaymak

Malzemeler karıştırıldıktan sonra cilde sürülür. Kaymak; cilt üzerinde kurumuş yerleri tamir eder ve nem sağlar. Kuru ciltlerin en önemli ihtiyacı olan nem; bu maske ile sağlanır. 20 dakika ciltte bekletme süresi vardır.

 

Nemlendirici etkili cilt maskesi

Malzemeler

5 damla kayısı yağı

1 adet Evigen ampul

1 adet bepanthene krem

Bepanthene kremin yarısı bir kap içine boşaltılır. Evigen ampul ve kayısı yağı; kremin üzerine eklenir. Karışım cilde masaj yaparak sürülür. Bu bakım tarifini gece kullanmalısınız. Tüm gece, maske ile birlikte uyuyabilirsiniz. Kurumuş ciltlere çok güzel bir bakım sağlayacaktır.

 

Badem, bal ve yumurta maskesi

Malzemeler

7 adet badem

2 yemek kaşığı bal,

1 yumurta sarısı,

Bademler bir kap içerisine alınarak dövülür. Üzerine 2 yemek kaşığı bal ve yumurta sarısı ilave edilir. Kuruyan cildinize; iyi gelecek maske, 20 dakika ciltte bekletilmelidir. Badem kurumuş ciltleri onaran güzel bir besindir. Balda nemlendirme görevi görür.

Spread the love


Bir yanıt yazın