çinko oksit içerikli maske

  • Post category:maskeler
  • Post comments:0 Yorumhul

 
Güzellik sırları

 

Hangi kadın istemez ki baştan aşağı yeniden yaratılmak, güzellik uzmanlarına derdini aynen böyle anlatır bir çok kadın derdini. Ama teknoloji ve deneyim güzellik uzmanlarına o kadar yeti vermiş durumdaki gerçek anlamda baştan aşağı hastalarını yenileyebiliyorlar. Son dönemde plastik cerrahilere bir çok muadil rakipler türedi. Ama bilinçsiz cilt bakımı ve güzellik yönergeleri izlendiğinde sonucu hüsran ve acı dolu olabiliyor.

 

Bu gün bu güzellik konumuzda evde yapılabilecek güzellik sırlarından bahsedeceğimiz gibi, evinizde uygulayamayacağınız bir çok güzellik ve cilt bakımı formülünden de bahsedeceğiz. Örnek verecek olursak göz altı torbaları hakkında bir 1 yıl öncesine kadar bir kanı vardı ki estetik müdahale harici düzelmeyeceği idi.

 

Güzellik uzmanları göz altı torbalarını şöyle yorumluyor, tabiki hiç bir müdahale estetik müdahale gibi olamaz ama bir takım güzellik formülleri var ki bunlar estetik müdahaleyi geciktirir. Göz altlarına uygulanabilecek bir çok uygulama olduğunu belirten güzellik uzmanları, başlıca bu işlemleri şöyle sıralıyor;

 

Göz altı torbalarını giderebilmek adına göz altlarına bitkisel içerikli bir ürün enjekte ediliyor. İlk seanstan itibaren gözle görülür bir iyileşme fark edildiği gibi en fazla 4 seans sürüyor. Enjeksiyondan korkan ve çekinenler için peeling türleri ve rooler türleri dediğimiz saç teli inceliğinde iğnelerden oluşan bir aparat ile acısız uyuşturulan göz altlarına uygulanır. Hem morluklar hem ödemler hemde ince çizgiler yok edilebiliyor. Sırada evde yapılabilecek güzellik sırrı adı altında bir maske tarifi vermek istiyoruz.

 

Pişik kremli çinko oksit içerikli maske

 

Özellikle sivilceli ciltlere etkisiyle ön plana çıkan çinko oksit içerikli cilt maskesi, tüm cilt tiplerine rahatlıkla uygulanabilir. Bir çok ülkede yıllardır güzellik maskesi olarak kullanılan pişik kremi ülkemizde yeni keşfedilmiş gibi. Sadece yüz bölgesinde değil vücudun bir çok bölgesinde uygulabilirliği olan çinko oksitli maskemiz, özellikle sırt bölgesinde oluşan sivilcelerinde iyileşmesini sağlayacaktır.

 

Pişik kremli maske malzemeleri

Kayısı yağı

Avokado yağı

Badem yağı

Pişik kremi

 

Birer tatlı kaşığı kadar her malzemeden eşit miktarda karıştırarak krem kıvamını almasını sağlıyoruz. İyice karıştırdığımız malzemeleri cilde bir fırça yardımıyla sürüyoruz. 15 dakika kadar ciltte bekletildikten sonra cildinizdeki değişime ve güzelliğe şaşıracaksınız.

Sivilce sorunları olanlar papatya çayını cilde tonik olarak uyguladıktan sonra bu maskeyi uygulamayla daha çok fayda bulacaklardır.

Spread the love


Bir Cevap Yazın